يکشنبه ٢٤ آذر ١٣٩٨ - 
1 2 3
 
منو اصلی
 
صفحه اصلي > نمايش اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده گوارش و کبد

امکان شکستن سنگ‌های بزرگ مجاری صفراوی برای اولین بار در کلینیک گوارش پژوهشکده بیماری‌های گوارش و کبد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ایجاد شد

امکان شکستن سنگ‌های بزرگ مجاری صفراوی برای اولین بار در کلینیک گوارش پژوهشکده بیماری‌های گوارش و کبد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ایجاد شد.

دکتر حمید اسدزاده فوق‌تخصص گوارش و کبدگفت: پژوهشکده گوارش و کبد به عنوان قطب اصلی پژوهشی، آموزشی و درمانی از دیرباز در زمینه راه‌اندازی و ارائه خدمات پیشرفته فوق‌تخصصی در کشور پیشرو بوده است.

این پزشک فوق‌تخصص در خصوص بهره گیری از تکنولوژی های نوین و پیشرفته پزشکی خاطر نشان کرد: با استفاده از دستگاه سنگ شکن الکتروهیدرولیک (EHL)که در آن از جدیدترین فناوری پیشرفته روز دنیا برای دید مستقیم مجاری صفراوی استفاده می‌شود توانستیم دو بیمار مبتلا به سنگ‌های بزرگ و متعدد مجرای صفراوی که امکان درمان و خارج کردن سنگ‌های آنها از طریق ERCPمقدور نبود را در این مرکز تحت کلانژیوسکوپی و سنگ شکن الکتروهیدرولیک (EHL)با موفقیت شکسته و از بدن بیمار خارج کنیم.

ایشان در پایان گفت: برخورداری از دستگاه سنگ شکن الکتروهیدرولیک این امکان را فراهم می‌کند که خروج سنگ‌های مجاری صفراوی در بیمارانی که دارای سنگها‌ی بسیار بزرگ بوده و استفاده از روش‌های متداول برای آنها پرخطر میباشد، با حداقل خطر ممکن کنیم.

 


١٠:١١ - شنبه ١٣ مرداد ١٣٩٧    /    عدد : ٦٥٣٢٩    /    تعداد نمایش : ١٢٤٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.