جمعه ٢٧ دی ١٣٩٨ - 
1 2
 
منو اصلی
بروزرسانی
تاریخ آخرین بروز رسانی:1392/02/11
 
صفحه اصلي > اخبار > خبر پژوهشي 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری چهاردهمین کنگره بین المللی سرطان پستان توسط مرکز تحقیقات سرطان

برگزاری چهاردهمین کنگره بین المللی سرطان پستان توسط مرکز تحقیقات سرطان

دکتر محمد اسماعیل اکبری  رئیس چهاردهمین  کنگره بین‌المللی سرطان پستان  در افتتاحیه چهاردهمین کنگره سرطان پستان با اشاره به اهمیت بهبود کیفیت زندگی مبتلایان،اظهار کرد: لازم است بهبود کیفیت زندگی بیماری را که تحت درمان سرطان سینه است، علاوه بر توجه به بقای او، موردنظر قرار دهیم و اثرات سرطان را در زندگی‌اش به حداقل برسانیم.
رئیس چهاردهمین کنگره بین‌المللی سرطان پستان گفت: آنالیز و بررسی جزئیات سرطان پستان ضمن برگزاری ۱۴ دوره کنگره پیشرفت‌های خوبی در حوزه درمان به جامعه عرضه کرده است و فراموش نکنیم یکی از دلایلی که امروزه سرطان‌ها به شکلی کاملاً علمی و در سریع‌ترین زمان ممکن تشخیص  و درمان می‌شوند، به خاطر ارتقای روش‌های تشخیص است.
وی در ادامه از دستاوردهای مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه نظیر انتشار ماهنامه بین‌المللی، تربیت فلوشیپ جراحی سرطان پستان در دوره‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت و ارائه بالاترین میزان تحقیقات در این مرکز خبر داد و گفت: حفظ پستان مساوی با حفظ جان بیمار مبتلا است؛ ۱۴ سال پیش زمانی که در درمان سرطان سینه صحبت از حفظ سینه می‌شد با اعتراضات فراوانی روبرو می‌شدیم ولی امروز این مرکز با ارائه آمار جراحی‌های موفق خود باافتخار اعلام می‌کند از بسیاری از کشورهای اروپایی و پیشرفته درزمینه جراحی پستان جلوتر است.   
دکتر اکبری با اشاره به مزایای روش رادیوتراپی حین عمل خاطرنشان کرد: امسال در این کنگره با ارائه پنج مقاله درباره رادیوتراپی حین عمل این روش علمی را در کشور نهادینه خواهیم ساخت. وی افزود: رادیوتراپی حین عمل جراحی روشی است  علمی و فوق‌العاده که صد درصد به نفع بیمار است.
رئیس مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: کمتر از ۱۵ سال آینده بحث‌های جدیدی در درمان سرطان مطرح خواهد شد که در این تکنیک‌ها جراحی‌ها متأثر از بحث‌های اجتماعی و فردی خواهد بود؛ تا آن روز لازم است مسیر حرکت‌های علمی ما کاملاً هوشمندانه و بر این اساس تعیین شود.
  به گفته دکتر اکبری: در سراسر کشور دانش‌آموختگان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی حضور چشمگیر و مؤثری دارند که امیدوارم در آینده  تعداد و خدمت این عزیزان گسترش و استمرار یابد.
دکتر حمیدرضا میرزایی، دبیر علمی چهاردهمین کنگره بین‌المللی سرطان پستان نیز خلاصه‌ای از برنامه‌ها، پنل ها و سخنرانی‌های این کنگره را اعلام کرد و گفت: با توجه به شرایط موجود یکی از مسائلی که در این کنگره به آن پرداخته خواهد شد مشکلات اقتصادی در حوزه بهداشت و سرطان و راه‌حل‌های مواجهه با آن خواهد بود.
وی  در ادامه سخنان خود  از برگزاری کارگاه‌های مختلفی همچون ماموگرافی، جراحی و شیمی‌درمانی خبر داد.
دکتر میرزایی بابیان این مهم که یکی از مهم‌ترین موارد در درمان انواع سرطان‌ها توجه و تکیه به کار گروهی است به همکاری کمیته‌های علمی، گروه‌های مختلف رشته‌های تخصصی و انجمن‌های مختلف داخلی و خارجی در این کنگره به‌منظور تبادل دانش و تجربیات اشاره کرد.


٢٠:٥٨ - شنبه ٤ اسفند ١٣٩٧    /    عدد : ٧٤٥٧١    /    تعداد نمایش : ٦٧٥ Affiliation:

Cancer Research Center,
Shahid Beheshti University of Medical Sciences, Tehran, Iran
مرکز تحقیقات سرطان
دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، تهران، ایران
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری

سامانه نوپا
مرکز تحقیقات سرطان
دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
آدرس:تهران-ميدان تجريش- بيمارستان شهداي تجريش- مركز تحقيقات سرطان
تلفن: 2-22748001 - 021
تلفن: 7-22724204 - 021      

 پست الکترونیكي:crc@sbmu.ac.ir

 

© تمامی حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.