جمعه ٢٧ دی ١٣٩٨ - 
1 2
 
منو اصلی
بروزرسانی
تاریخ آخرین بروز رسانی:1392/02/11
 
صفحه اصلي > اخبار > خبر پژوهشي 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

تقدیر از دکتر ملک حسینی

تقدیر از دکتر ملک حسینی

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ،در افتتاحیه چهارمین کنگره بین المللی سرطانهای دستگاه گوارش و چهاردهمین کنگره بین المللی سرطان سینه که توسط مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه علوم پزشکی  شهید بهشتی برگزار شد، از تلاش‌ها  و زحمات دکتر سید علی ملک حسینی چهره ماندگار جامعه پزشکی کشور و پدر علم پیوند کبد ایران تجلیل شد.
در این مراسم دکتر حریرچی قائم‌مقام وزیر بهداشت ضمن تقدیر از تلاش‌های دکتر سید علی ملک حسینی چهره ماندگار پزشکی و پدر پیوند کبد ایران به بیان ویژگی‌های بارز شخصیتی وی پرداخت و این استاد وارسته را الگوی تمام نمای علم و اخلاق و ایمان و ایثار برشمرد.
در ادامه مراسم دکتر ظفرقندی رئیس سازمان نظام پزشکی  با اشاره به خدمات ارزشمند دکتر ملک حسینی در عرصه پزشکی و پیوند کبد و راه‌اندازی بخش‌های مهم جراحی، وی را الگوی بارز اخلاق و رفتار برشمرد که تشنه خدمت به بیماران و همنوعان خود است و از درمان و خدمت به بیماران لذت می‌برد.
دکتر ظفرقندی با اشاره به اهمیت رابط پزشک و بیمار که اساس کار طبابت است، خاطرنشان  کرد: سرمایه‌های اجتماعی نظیر دکتر ملک حسینی را باید به نسل جوان و جامعه شناساند. باید الگوسازی و تحلیل کنیم که می‌توان با تمامی مشقات و سختی‌ها به توفیقات عالیه دست یافت و با توکل به خداوند و رعایت اخلاق به خدمت‌رسانی پرداخت.
در ادامه مراسم دکتر شهریور فرماندار شمیرانات نیز ضمن با اشاره به ویژگی‌های بارز شخصیتی دکتر ملک حسینی از تلاش‌ها و زحمات این استاد برجسته قدردانی کرد و وی را الگویی بی‌بدیل برای جوانان برشمرد.
دکتر ملک حسینی نیز در بخشی از این مراسم ضمن تقدیر از لطف برگزارکنندگان این مراسم با تواضع و فروتنی؛ لطف خداوند، تلاش و عشق به  این کار را از دلایل موفقیت خویش برشمرد و خود را یکی از بندگان کوچک خداوند متعال عنوان کرد.
وی ضمن قرائت آیاتی از سوره نمل و تفسیر این آیات خطاب به جوانان خاطرنشان کرد که عمر چنان‌که تصور می‌کنند خیلی طولانی نیست و باید قدر لحظات آن و کارهایی که انجام می‌دهیم را بدانیم.
این چهره ماندگار پزشکی کشور با بیان این مطلب که هنگامی که به عمق عظمت خداوند عالم می‌اندیشیم  شاید نتوانیم سر از سجده بلند کنیم افزود:  بسیار اهمیت دارد که در کارنامه اعمال ما چه نوشته می‌شود و امیدوارم بتوانیم سربلند باشیم و عاقبت‌به‌خیر شویم.
پدر علم پیوند کبد ایران در ادامه سخنان خود توصیه کرد که تصمیم‌گیری در خصوص تجویز دارو و نحوه درمان توسط یک  شورای مشورتی با حضور متخصصان اخلاق و اقتصاد و همچنین طراحی مصوبات در دانشگاه‌ها صورت گیرد.
وی با بیان این مطلب که ایران وطن  و مادر ماست، شیراز را مرکز تمدن کشور برشمرد و از تمامی دست‌اندرکاران این مراسم تقدیر کرد و  به قرائت ابیاتی از حافظ و سعدی پرداخت.
در خاتمه این مراسم با حضور  دکتر آقاجانی رئیس دانشگاه، دکتر اکبری رئیس مرکز تحقیقات سرطان، دکتر ظفرقندی رئیس سازمان نظام پزشکی،  دکتر شهریور فرماندار شمیرانات و دکتر واعظ مهدوی از دکتر سید علی ملک حسینی پدر علم پیوند کبد ایران، چهره ماندگار پزشکی و بنیان‌گذار یکی از بزرگ‌ترین مراکز پیوند کبد دنیا تجلیل به عمل آمد
.


٢١:٠٠ - شنبه ٤ اسفند ١٣٩٧    /    عدد : ٧٤٥٧٢    /    تعداد نمایش : ٥٥٢ Affiliation:

Cancer Research Center,
Shahid Beheshti University of Medical Sciences, Tehran, Iran
مرکز تحقیقات سرطان
دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، تهران، ایران
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری

سامانه نوپا
مرکز تحقیقات سرطان
دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
آدرس:تهران-ميدان تجريش- بيمارستان شهداي تجريش- مركز تحقيقات سرطان
تلفن: 2-22748001 - 021
تلفن: 7-22724204 - 021      

 پست الکترونیكي:crc@sbmu.ac.ir

 

© تمامی حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.