چهارشنبه ٢٥ تير ١٣٩٩ - 
1 2
 
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 465
 بازدید امروز : 26
 کل بازدید : 612983
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0.13
بروزرسانی
تاریخ آخرین بروز رسانی:1395/03/04
 
صفحه اصلي > معاونت پژوهشی > واحدهای تابعه > تحصیلات تکمیلی و آموزش مداوم 
 
 
 تحصيلات تحميلي و آموزش مداوم پژوهشکده علوم غدد درون ريز و متابوليسم
 
 مدیر: دکتر آرش قنبریان
 
 
واحد آموزش مداوم
پژوهشکده علوم غدد درون­ريز و متابوليسم دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي اولين قطب علمي پرشکي کشور مطرح مي­باشد که در سال 1373 به عنوان مرکز تحقيقات غدد فعاليت خود را شروع کرد. همزمان با شروع و فعاليت مرکز تحقيقات غدد، ستاد کنگره و سمپوزيوم هم فعاليت خود را براي برگزاري کارگاه و کنگره داخلي و خارجي (بين المللي) آغاز نمود که با اضافه شدن مراکز تحقيقاتي و تبديل به پژوهشکده شده و واحد آموزش مداوم به عنوان بازوي توانمند گسترده­تر تمامي سمينارها و کنگره­ها را برگزار مي­نمايد. لذا در راستاي تحقق اهداف آموزشي، پژوهشکده اقدام به برگزاري گردهمايي مختلف جهت بالابردن سطح علمي و عملي محققين مي نمايد.
واحد آموزش مداوم به عنوان مجري امر عهده­دار برنامه­ريزي، اخذ مجوز برگزاري، اخذ امتياز بازآموزي و اطلاع­رساني زمان و مکان برگزاري گردهمايي بصورت درج در هفته نامه پزشکي امروز و ارسال پيامک و فراخوان عمومي براي کليه سمپوزيوم­ها، کارگاه­ها و سمينارهاي پژوهشکده مي­باشد و اخذ امتياز بازآموزي از طريق سامانه آموزش مداوم صورت مي­گيرد و در پايان برنامه، امتيازات شرکت­کنندگان در سامانه آموزش مداوم ثبت مي­گردد و در نهايت نتايج اين برنامه­ها بعد از اتمام برگزاري به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي و دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي منعکس خواهد شد و نظر سنجي و جمع بندي نظرات در پايان هر برنامه به دبير و رياست پژوهشکده ارسال مي­گردد. پژوهشکده هر دو سال يکبار اقدام به برگزاري کنگره داخلي در زمينه پيشگيري و درمان چاقي و کنگره بين المللي بيماريهاي غدد درون­ريز و متابوليسم مي­نمايند که واحد آموزش مداوم مسئول برقراري هماهنگي لازم مي­باشد.
تمام اطلاعات و اسلايد برنامه­هاي فوق پس از برگزاري در وب سايت پژوهشکده قرار مي­گيرد.
شايان ذکر است اين واحد سالانه به طور متوسط 10 سمپوزيوم، 6 کارگاه آموزشي و سمينار برگزار مي­کند.
نشاني الکترونيکي:symposia@ endocrine.ac.ir
 
 
 
واحد تحصيلات تکميلي
رسالت اصلي پژوهشکده غدد درون­ريز و متابوليسم جمع­آوري، طبقه بندي، و بکارگيري آخرين اطلاعات مربوط به علوم غدد درون­ريز و متابوليسم و نيز اجراي طرح­هاي پژوهشي در راستاي ارتقاء مراقبت از بيماران و پيشگيري از بيماريهاي غيرواگير مي­باشد. همسو با اين فعاليت­ها با توجه به امکانات و زيرساختارها، اين پژوهشکده در تربيت نيروهاي فوق تخصصي غدد با بخش غدد درون­ريز و متابوليسم دانشگاه همکاري دارد و توانسته است در تربيت نيروهاي کارآ که هم اينک در اقصي نقاط کشور مشغول فعاليتهاي آموزشي و پژوهشي هستند سهيم باشد. در سال هاي اخير اين پژوهشکده اقدام به پيشنهاد برنامه تربيت دانشجويان در مقطع PhD پزشکي مولکولي نمود که پس از تصويب برنامه توسط شوراي گسترش وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکي همزمان با ساير مراکز دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي نيز اقدام به پذيرش دانشجو کرد که عملاً آموزش اين دانشجويان به عهده پژوهشکده واگذار شده است. در اين مقطع، سه دوره پذيرش صورت گرفته و در حال حاضر 22 دانشجو (4 نفر در دوره پايان نامه، 8 نفر در مرحله امتحان جامع و 10 نفر در حال گذراندن دروس اختصاصي) مشغول به تحصيل هستند. با راه­اندازي دوره­هاي PhD by Research نيز اين پژوهشکده موفق به اخذ موافقت پذيرش 7 نفر نيز در اين دوره شده است که دو نفر مرحله MPhil را پشت سر گذاشته اند و در مرحله اجراي پايان­نامه خود هستند و 5 نفر پذيرش مرحله دوم پس از گذرانيدن مرحهMPhil در حال تعريف پايان نامه خود هستند و 2 نفر در حال گذرانيدنMPhil هستند. لازم به توضيح است که دانشجويان ديگري نيز در دوره­هاي کارشناسي ارشد و PhD پس از انعقاد تفاهم نامه هايي پايان نامه خود را در اين پژوهشکده مي­گذرانند.
 
 
پیوندهای مهم
سامانه پژوهان
------------------------- 
سامانه نوپا
------------------------- 
کتابخانه مرکزی
------------------------- 
 

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشــتی
پژوهشكده غدد درون ريز و متابوليسم
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی پژوهشکده علوم غدد درون ریز و متابولیسم
تلفن : 22432500 - 021
پست الکترونیک : info@endocrine.ac.ir

 

© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.