چهارشنبه ٠٥ آذر ١٣٩٩ - 
1 2 3
 
منو اصلی
صفحه اصلي > ادارات و واحدهای تابعه > مدیریت امور هیات علمی > بورس > بورس تحصیلی خارج > شرایط تبدیل بورس خارج به داخل (قبل از اعزام) 
 
 

ماده9 – شرايط تبديل بورس خارج به داخل (قبل از اعزام):

       9.1.    تبديل بورس خارج به داخل در همان رشته و در محدوده ظرفيت مازاد با تصويب شوراي اجرائي بورس  بلامانع است.

9.2.    اخذ پذيرش از دانشگاه بر عهده دانشجو است.

9.3.    پرداخت شهريه بر عهده وزارت متبوع  است.كه از محل صرفه جوئي ارزي،به اسم دانشجو در اختيار دانشگاه قرار  مي گيرد. 

   ماده10 – تعهدات:  

10.1.پذيرفته شدگان براي استفاده ازكليه  بورسهاي  تحصيلي وثيقه ملکي مي سپارند که پس از اتمام تحصيل موظف هستند به کشور مراجعه و حداقل دوبرابر مدت تحصيل در دانشگاه مربوطه و در صورت عدم نياز آن دانشگاه در يکي از دانشگاههاي علوم پزشکي يا موسسات آموزشي، تحقيقاتي وابسته و يا موسسات دولتي ديگري که وزارت تعيين مي نمايد خدمت کنند و در صورت انجام ندادن تعهدات ملزم به پرداخت عين ارزهاي دريافتي  برابر مقررات و ضوابط روز بازپرداخت  بعلاوه پنج برابر وجوه و هزينه هاي ريالي پرداخت شده و يا هرگونه خسارت ديگر به تشخيص وزارت خواهند بود.

تبصره 1: نوع تعهد وميزان وثيقه توسط شوراي اجرايي بورس و بر اساس طول دوره تحصيلي وشرايط اعزام دانشجو مورد بررسي و تصميم گيري قرار مي گيرد.

تبصره 2:ميزان وثيقه بورسيه همراه برابر با بورسيه اصلي مي باشد.

تبصره 3: تعهد دوره هاي كوتاه مدت اعضاي هيات علمي (موضوع ماده 8 ) به صورت تعهد محضري مي باشد .

10.2.  داوطلباني که بعنوان بورسيه دوره دکتراي تخصصي (Ph.D) اعزام مي شوند بايد پس از پايان دوره تحصيلي باتوجه به مقررات آموزشي دانشگاه مربوطه به اخذ درجه دانشگاهي تعيين شده (مصوب شورا) نائل گردند و در غير اين صورت ملزم به پرداخت عين ارز دريافتي برابر مقررات و ضوابط  روز بازپرداخت  و5برابر هزينه هاي ريالي  يا هرگونه خسارت ديگر به تشخيص وزارت خواهند بود.

10.3.دانشجوياني که با استفاده از بورس تحصيلات خود را در يک رشته به پايان برسانند مجاز نيستند در رشته ديگري به تحصيل ادامه و يا بدون اجازه دانشگاه مربوطه و شوراي بورس وزارت نسبت به تغيير رشته يا تغيير گرايش و محل تحصيل خود اقدام نمايند.

تبصره: بورس تنها براي يک مقطع تحصيلي داده خواهد شد و براي مقطع بعدي احتياج به تصويب مجدد شوراي اجرايي بورس مي باشد.

10.4.دانشجوي بورسيه در حين استفاده از بورس حق استفاده از بورس يا کمک هزينه تحصيلي ساير موسسات دولتي يا خصوصي داخلي  را نخواهد داشت.

10.5.دانشجويان استفاده کننده از بورس موظف هستند هر 6 ماه  گزارش پيشرفت تحصيلي خود را پس از تاييد سرپرستي و يا نمايندگي جمهوري اسلامي ايران در کشور محل تحصيل به دانشگاه مربوطه و مركز خدمات آموزشي  ارسال دارند. بديهي است در صورتيکه پيشرفت تحصيلي دانشجو مورد تاييد شوراي اجرايي بورس قرار نگيرد شورا نسبت به قطع بورس و بازگشت دانشجو اقدام خواهد کرد. در اين قبيل موارد دانشجو ملزم به بازپرداخت کليه هزينه ها بر اساس بند 1¸10 يا 2¸10 خواهد بود.

10.6.در صورتيكه بر اساس شواهد مستدل از طريق مراجع رسمي  محرز گردد كه بورسيه شئونات اسلامي را در خارج از كشور رعايت نمي نمايد ملزم به بازگشت به كشور و پرداخت خسارت  مي باشد.

 
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.