شنبه ٠٤ خرداد ١٣٩٨ - 
1 2
منو اصلی
صفحه اصلي > گروه های آموزشی > گروه آمار زیستی > معرفی گروه  

 

بسمه تعالی

گروه آمار زیستی دانشکده پیراپزشکی در سال 1394

تاریخچه:

 گروه آمار زیستی تا سال 1380 به صورت بخش آمار و ریاضی در زیر مجموعه گروه علوم پایه دانشکده پیراپزشکی فعالیت داشته است. از سال 1380 با راه اندازی مقطع کارشناسی ارشد آمار زیستی بخش ریاضی و آمار به صورت مستقل تحت عنوان گروه آمار زیستی به فعالیت خود ادامه داد. از سال 1386 با راه اندازی مقطع دکترای آمار زیستی، موفق به گسترش فعالیت های آموزشی و پژوهشی خود گردید.

اعضای هیات علمی:

اعضای هیات علمی گروه در سطح دانشگاه 15 نفر شامل 2 نفر استاد، 6 نفر دانشیار، 6 نفر استادیار و یک نفر مربی (دانشجوی دکترا) هستند که از این تعداد6 نفر شامل 1 نفر استاد، 2 نفر دانشیار و 3 نفر استادیار در دانشکده پیراپزشکی و بقیه در سایر دانشکده ها و مراکز تحقیقاتی دانشگاه مشغول کار هستند. شیوه مدیریت در این گروه متمرکز ولی استقرار فیزیکی همکاران در سطح دانشگاه غیر متمرکز بوده و همکاران متناسب با نیاز دانشکده های مختلف در سطح دانشگاه توزیع شده اند. لیست اسامی همکاران گروه در سطح دانشگاه به پیوست آمده است. قابل ذکر است که سه نفر از استادیاران گروه در دانشکده های پیراپزشکی، بهداشت و دندانپزشکی در مراحل جذب و استخدام هستند.

دانشجویان شاغل به تحصیل در سال 1394:

در حال حاضر 53 نفر دانشجوی تحصیلات تکمیلی در گروه اشتغال به تحصیل دارند که از این تعداد 21 نفر در مقطع دکترا و 32 نفر در مقطع کارشناسی ارشد هستند. دانشجویان مقطع دکترا علاوه بر تحصیل با نظارت گروه در امر آموزش و پژوهش در سطح دانشگاه، همکاری قابل توجهی دارند. در این خصوص لازم به ذکر است که در حال حاضر مشاوره آماری 121 پایان نامه کارشناسی ارشد در رشته های مختلف دانشگاه با نظارت گروه به عهده دانشجویان دکترای آمار زیستی است. همچنین در نیمسال جاری آموزش 9 درس آمار زیستی و نرم افزارهای آماری در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته های مختلف دانشکده های پیراپزشکی، بهداشت و پرستاری و مامایی توسط دانشجویان دکترای آمار زیستی آموزش داده می شود. قابل ذکر است که تا کنون 4 نفر از دانشجویان دکترای آمار زیستی فارغ التحصیل شده اند که در حال حاضر در دانشگاه های علوم پزشکی شهید بهشتی(2 نفر)، اصفهان و تبریز مشغول به کار هستند.

فعالیت های آموزشی و پژوهشی

گروه علاوه بر آموزش دروس تخصصی دوره دکترا و کارشناسی ارشد آمار زیستی، سایر دروس مرتبط شامل آمار، کامپیوتر، ریاضیات و روش تحقیق را در مقاطع مختلف تحصیلی در سطح دانشگاه برگزار می کند. علاوه بر فعالیت های آموزشی، گروه در باره برگزاری کارگاه های آموزشی در زمینه پژوهش نیز با مبادی ذیربط همکاری گسترده ای دارد.

گروه آمار زیستی

تابستان 1394

 
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی- دانشکده پیراپزشکی

آدرس : تهران - شمیران- تجریش- میدان قدس- ابتدای خیابان دربند- دانشکده پیراپزشکی

تلفن : 22718531 - 021

پست الکترونیک :
paramedical_school@sbmu.ac.ir

© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.