سه شنبه ٢٩ بهمن ١٣٩٨ - 
1 2
 
صفحه اصلي > نمایش اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

همزمان با سالروز ولادت حضرت زینب (س)

بیانیه شورای مرکزی پرستاری سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور به مناسبت روز پرستار

شورای مرکزی پرستاری سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور به مناسبت روز پرستار بیانیه ای با شرح ذیر منتشر کرد:

بسمه تعالی
ما رهین محبت و خدمت پرستاران هستیم   "رهبر معظم انقلاب"

روز مبارک پرستار در کشور عزیزمان که مقارن است با زاد روز "بزرگ پرستار جهان اسلام" فهیمه عاقله حضرت زینب کبری سلام الله علیها، نشانگر پیوند ناگسستنی حرفه پرستاری با مبانی انسان شناسی والای اسلامی و الگوهای متعالی بشری در خدمت به ارتقای سلامت جامعه بطور اعم و آحاد انسانهای دردمند و جامعه ای که همواره دستهای مهربان پرستار را حامی و حائل خود در برابر رنج ها و بیماری ها میبیند و امروز در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی؛
معنای "پرستار مسلمان" محصول ذهنی یک آرمان دست یافتنی نیست بلکه نظام ‌معرفتی اسلامی ایرانی با اتکا به صدها سال پشتوانه تمدنی، امروزه نمونه‌های ناب پرستار مسلمان را در افقی بالاتر و والاتر از مفاهیم اخلاق حرفه‌ای و اخلاق پرستاری، با هدف توسعه عدالت در سلامت به منصه ظهور رسانده وسعت حضور آن از جای جای مراکز درمانی و بهداشتی در ایران تا مراکز کوچک امدادی در  جبهه مقاومت قابل مشاهده و تکثیر است.
شورای مرکزی پرستاری سازمان ‌بسیج جامعه پزشکی ضمن تبریک این روز فرخنده خدمت یکایک اعضا جهادگر جامعه پرستاری کشور اعلام می‌کند:

۱- پرداخت انباشت مطالبات مالی گروه های مختلف پرستاری یکی از حداقل توقعات پرستاران گرامی در این روزهاست که باید در اولویت کاری مسئولین امر قرار گیرد.

۲- رعایت استانداردهاي حرفه به ویژه رعایت "نسبت پرستار به تخت یا به جمعیت" نقش به سزایی در افزایش ارتقا کیفی خدمات مراقبتی، افزایش رضایت مردم و مانعی اصلی در جهت عدم فرسایش کاری پرستاران باید با نگاهی ویژه دنبال شود؛
از این رو اجرای سهمیه استخدامی در سال آتی میتواند بخشی از این خواسته را پاسخ دهد از طرفی تعیین تکلیف پرستاران شرکتی و توجه متولیان سلامت به حقوق قانونی این عزیزان ، باید در صدر مسائل حوزه پرستاری قرار گیرد.

۳. با تاکید بر نظام پرداخت مبتنی بر اقتصاد دینی و با رعایت اصل عدالت در توزیع منابع، وضعیت نامناسب پرداخت كنوني در نظام سلامت اصلاح گردد.

٤. ضرورت توجه ویژه به توسعه و عملياتي كردن نقش‌های پرستاری در جامعه نظیر: پیشگیری، توانبخشی و غیره در کنار نقش درمانی از ایجاد رشته های هم پوشان نظیر مراقب سلامت و ... ممانعت به عمل آید.

٥. بعد از گذشت سالها علي رغم پيگيريها، قانون تعرفه گذاری پرستاری هم چنان در پیچ و خم اعتبار اجرا نشده است این قانون ضمن درنظر گرفتن عادلانه حقوق پرستاران بايد مورد بازبيني و در أسرع وقت اجرا گردد.

٦. مشکلات حوزه آموزش نظیر واگذاری آموزش به بخش خصوصی در رشته های مختلف علوم پزشکی به ویژه پرستاری با ‌درایت و تدبیر بیشتر مورد تجدید نظر و تصمیم گیری قرار گیرد.

شورا مرکزی پرستاری بسیج جامعه پزشکی کشور
۲۰ دی ماه
۹۷


٠٨:٢٨ - شنبه ٢٢ دی ١٣٩٧    /    عدد : ٧٢٨٢٣    /    تعداد نمایش : ٥٥٦خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 


دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - میدان شهید شهریاری بلوار دانشجو - خیابان شهید اعــرابی ستاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی - ساختمان شماره 2 طبقه 1
  تلفکس : 02122439827                   پست الکترونیک: basijmed@sbmu.ac.ir

 

© تمامی حقوق این سایت متعلق به مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.