چهارشنبه ٣٠ بهمن ١٣٩٨ - 
1 2
 
صفحه اصلي > نمایش اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

بمناسبت بزرگداشت روز بسیج جامعه پزشکی

همایش سپیدجامگان بسیج جامعه پزشکی دانشگاه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، درهمایش سپید جامگان بسیج جامعه پزشکی  که با حضور دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سردارعلی فضلی فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع)، دکتر احمدی جانشین سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور دکتر محمد آقاجانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر مالمیر مسئول بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ ، دکتر خدادوست معاون اجتماعی دانشگاه،حجت الاسلام والمسلمین فرهاد زاده مسوول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه و جمعی از اساتید، مدیران و بسیجیان ۱۴ اسفندماه در سالن ابن‌سینا دانشکده پزشکی برگزار شد، از  تیمهای جهادی سلامت طرح شهید دکتر رهنمون ،خانواده‌ای معظم شهدا و جانبازان و ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تقدیر شد.

هشت سال دفاع مقدس درس های آموزنده بسیاری به همراه داشت

دکتر نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این همایش با اشاره به فداکاریها و رشادتهای اقشار مختلف مردم در حماسه هشت سال دفاع مقدس، ایران را تنها کشور جهان برشمرد که همه با آن جنگیدند اما ایرانیان به تنهایی و از درون همه چیز را هدایت کرده و با دشمنان به مقابله پرداختند.

وی با اشاره به روزهای آغازین جنگ تحمیلی و مشکلات و کمبودهای سلاح و نیرو برای مقابله با متجاوزان خاطرنشان کرد آنچه رزمندگان و مدافعان را در آن روزهای نخست در مقابل هجمه عراقیها نگه داشت، عشق و سوز و عرفان درونشان بود.

وزیر بهداشت با بیان این مطلب که  حماسه آفرینی ها و رشادتهای رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس درسهای آموزنده بسیاری برای ما و دشمنان به همراه داشت افزود: این حماسه به ما آموخت چگونه می شود عاشقانه زیست، عاشقانه مرد و جاودانه ماند و این یکی از درسهای بسیار ارزنده سالهای دفاع مقدس است. درس دیگر این بود که آموختیم هرگز در مقابل دشمن در هیچ عرصه ای زانو نزنیم، آموزه ای که برای همه ما به ویژه مدیران نظام حایز اهمیت بود.

دکتر سعید نمکی در ادامه اظهار داشت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری باید بر درون تکیه کنیم و با تکیه بر این عزم بلند بسیج مملکت می شود همه عقبه ها را پیمود و به سرافرازی جاودانه رسید.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد که دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نیز از این حماسه بزرگ جاودان  درس گرفتند که با ملت ایران نمی توانند مقابله کنند.

وی با بیان این مطلب که نگاه سوء دشمنان در هرجای جهان به ایران اسلامی تاوانی بسیار سنگین برای آنان به همراه خواهد داشت به خودکفایی نظامی کشور و یشرفتهای حاصله در این زمینه  در سالهای پس از انقلاب اشاره کرد،  قدرت بی نظیر ایران اسلامی که امروز در این عرصه ها مشاهده می شود.

وزیر بهداشت با اشاره به پیشرفتهای امروز کشور در عرصه های علم، دانش و تکنولوژی، دستاوردهای ایران در این حوزه ها و به ویژه در عرصه پزشکی و تحقیقات علوم پزشکی را ناب و عالی برشمرد.

دکتر نمکی در خاتمه سخنان خود با اشاره به همکاری‌های بسیجیان در طرح‌های بهداشتی و درمان به اجرای بسیج ملی واکسیناسیون فلج اطفال در سال‌های گذشته با کمک بسیجیان اشاره کرد و یادآور شد در حال تدارک برنامه هایی به‌منظور مقابله با بیماری‌های غیر واگیر در کشور است و خواستار همکاری بسیجیان در اجرای این برنامه‌ها شد.

 

رزمندگان ما در هشت سال دفاع مقدس، قدرتشان را به جهانیان ثابت کردند

 سردار علی فضلی فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) در این مراسم به بیان خاطراتی از عمليات والفجر ۸، طولانی‌ترین نبرد دفاع مقدس پرداخت.

سردار فضلی ضمن قدردانی از رشادت‌های جانبازان و خانواده‌های شهدا گفت: رزمندگان ما در هشت سال دفاع مقدس، قدرتشان را به عرصه ظهور گذاشتند، اميدواريم شهدا از همه ما راضی باشند و ما توانسته باشيم حق مان را به آن‌ها  ادا كنيم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز در این مراسم  ضمن تبریک سالروز بسیج جامعه پزشکی و گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل(ره)؛ ازخودگذشتگی و دلاورمردیهای بسیجیان و رزمندگان دوران دفاع مقدس را شایسته تقدیر دانست.

دکتر محمدآقاجانی گفت: همان‌طور که جامعه و تیم پزشکی در کنار رزمندگان در دوران دفاع مقدس، تمامیت ارضی کشور را حفظ کردند اکنون نیز نقش برجسته آنان پس از دوران دفاع مقدس ادامه خواهد یافت.

وی ضمن یادآوری ایثارگری‌های تیم پزشکی در خطوط مقدم جبهه‌ها خصوصاً در عملیات والفجر هشت و استقرار پایگاه اورژانس اظهار کرد: جامعه پزشکی در دوران دفاع مقدس همراه گروه‌های خط‌ شکن، برای ارائه  بهترین خدمات، به‌موقع و باکیفیت به رزمندگان تلاش می‌کردند.

جهادگران روزهای جنگ امروز هم درصحنه هستند

دکتر آقاجانی با اشاره به  تحریم‌ها و در ادامه آن مشکلات اقتصادی که کمتر از جنگ نظامی نیست، اظهار کرد: مشکلات اقتصادی که امروز مردم کشور عزیزمان با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند، کمتر از جنگ نظامی نیست بنابراین لازم است گروه پزشکی وارد عرصه جهاد شود و پیشرفت‌های علمی را باقدرت بیشتر استمرار بخشد.

.وی افزود: اگر در دوران هشت سال دفاع مقدس جهاد نظامی و ارائه خدمات درمانی در دستور کار بود؛ امروز پیشرفت و استمرار تولیدات علمی  موردتوجه است تا جامعه و بیماران کمترین آسیب را از ناحیه تحریم‌های ظالمانه‌ای که غرب و در رأس آن آمریکا ایجاد کرده متحمل شوند.

رئیس دانشگاه در خاتمه تأکید کرد: جهادگران روزهای جنگ امروز هم درصحنه هستند و پیشرفت‌های علمی را باقدرت بیشتری جلو می‌برند؛ تا در این نبرد بزرگ همچون گذشته ملت ایران سرافراز باشد.

دکتر احسان بلادیان سرپرست بسیج جامعه پزشکی دانشگاه نیز در این مراسم اظهار امیدواری کرد که  این مراسم که در روزهای پایانی سال برگزارشده است، آغاز برنامه‌های حوزه بسیج دانشگاه در راستای استمرار راه امام راحل(ره) و شهدا باشد.


١٥:١٥ - دوشنبه ١٥ اسفند ١٣٩٧    /    عدد : ٧٥٣٠٦    /    تعداد نمایش : ٥٨٩خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 


دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - میدان شهید شهریاری بلوار دانشجو - خیابان شهید اعــرابی ستاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی - ساختمان شماره 2 طبقه 1
  تلفکس : 02122439827                   پست الکترونیک: basijmed@sbmu.ac.ir

 

© تمامی حقوق این سایت متعلق به مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.