جمعه ٢٠ تير ١٣٩٩ - 
1 2
 
شهادت مظلومانه حضرت امام علی ابن موسی الرضا(ع) را تسلیت عرض می نماییم
منو اصلی
صفحه اصلي > اخبار مراکز 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی دانشگاه

رتبه دانشگاه‌های برتر براساس اثرگذاری فناورانه و نوآورانه اعلام شد/دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی در جایگاه دوم

 محمدجواد دهقانی سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام(ISC) از اعلام رتبه های دانشگاههای برتر براساس اثرگذاری فناورانه و نوآورانه خبر داد.

محمد جواد دهقانی دانشگاه علوم پزشکی تهران، دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی و دانشگاه علوم پزشکی اصفهان را به عنوان سه دانشگاه علوم پزشکی برتر تحت نظارت وزارت بهداشت در حوزه اثرگذاری فناورانه و نوآورانه معرفی کرد.

به گفته وی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دانشگاه علوم پزشکی تبریز، دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دانشگاه علوم پزشکی ایران، دانشگاه علوم پزشکی مازندران، دانشگاه علوم پزشکی کرمان و دانشگاه علوم پزشکی بقیة الله (عج) نیز به ترتیب رتبه‌های چهارم تا دهم را کسب کردند.

 دانشگاه تهران، دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه شیراز، دانشگاه فردوسی مشهد و دانشگاه شهید بهشتی به عنوان پنج دانشگاه برتر تحت نظارت وزارت علوم در حوزه اثرگذاری فناورانه و نوآورانه معرفی شدند.

سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام(ISC) گفت: یکی از روش‌های مرسوم برای سنجش میزان اثرگذاری فنآورانه(Technological Impact)  و نوآورانه علم(Innovational Impact)، الف) محاسبه میزان بکارگیری آن در تولیدات علمی بخش‌های تحقیق و توسعه صنایع، ب) بکارگیری آن در تولید اختراعات یا نوآوری‌ها، ج) مشارکت دانشگاه و صنعت در پروژه‌های تحقیقاتی) مشارکت با صنایع خارج از مرزهای ملی است. بر اساس این چهار شاخص دانشگاه‌های کشور مورد رتبه بندی قرار گرفتند. در این رتبه بندی وزن این چهار شاخص به ترتیب 30، 30، 10 و 30 است.

به گفته وی، بخش‌های تحقیق و توسعه صنایع مختلف در سطح بین‌المللی همانند دانشگاه‌ها بخش قابل ملاحظه‌ای از نتایج پژوهش‌های خود را در معتبرترین مجلات علمی بین المللی نمایه سازی می کنند. برای محاسبه مقدار این شاخص نمایه تامسون رویترز (آی.اس.آی) در فاصله سال‌های 2005 تا 2014 مورد بررسی قرار گرفت که یک فاصله 10 ساله را شامل می شود. تعداد استنادهای صورت گرفته توسط هر یک از این پژوهش ها به کمیت تولید علم دانشگاه‌های کشور مورد اندازه گیری قرار گرفت که در دنیا آن را تحت عنوان اثرگذاری فنآورانه علم می‌شناسند.


١٠:٠٥ - پنج شنبه ٣٠ ارديبهشت ١٣٩٥    /    عدد : ٣٢٠٤٥    /    تعداد نمایش : ٢٢٩١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir