چهارشنبه ٠١ ارديبهشت ١٤٠٠ - 
1 2
 
شهادت مظلومانه حضرت امام علی ابن موسی الرضا(ع) را تسلیت عرض می نماییم
منو اصلی
صفحه اصلي > اخبار مراکز > آرشیو اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی دانشگاه

تقدیر از افتخارآفرینی دانشجویان و مدرسین هشتمین المپیاد علمی و دانشجویان جدید الورودبا رتبه های زیر ١٠٠

 مراسم تقدیر از افتخارآفرینان تیم دانشگاهی و مدرسین هشتمین المپیاد علمی دانشجویی کشور و دانشجویان جدید الورود با رتبه های برتر دهم مهرماه با حضور دکتر پیوندی رییس دانشگاه، دکتر خانی جزنی معاون دانشجویی فرهنگی، دکتر جرجانی رییس دانشکده پزشکی، دکتر اقبال رییس دانشکده دندانپزشکی، دکتر یزدانی رییس دانشکده آموزش پزشکی، دکتر سوده غفوری فرد مدیر دفتر استعدادهای درخشان و نخبگان دانشگاه، اعضای تیم المپیاد علمی دانشجویی، مربیان و سرپرستان تیم و رتبه های زیر 100 کنکور بر گزار شد.

دکتر پیوندی رییس دانشگاه در این مراسم ضمن عرض خیر مقدم به شرکت کنندگان، دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی را دانشگاهی پیشرو در اصلاحات آموزش پزشکی و پیشگام درراستای تدوین و پیاده‏سازی برنامه استعدادهای درخشان دانست.

وی با اشاره به این موضوع که دانشگاه هم اینک جایگاه نخست در رتبه ‏بندی آموزشی دانشگاههای علوم پزشکی را به خود اختصاص داده است، بر لزوم اهمیت جذب و حمایت از نخبگان و استعدادهای برترتاکید ولازمه جهش و رشد پرشتاب علمی کشوررا  شناسایی، پرورش و صیانت از استعدادهای برتر دانست.

دکتر پیوندی با بیان این مطلب که شناسایی نخبگان، پرورش استعدادهای درخشان، حفظ و جذب سرمایه‌های انسانی و گسترش حمایت‌های هدفمند مادی و معنوی از آنان در سیاستهای کلی علم و فناوری ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری مورد تاکید ویژه قرار گرفته است خاطر نشان کرد: گرایش به نخبگان یکی از لوازم شایسته سالاری است و در دانشگاه همواره این رویکرد در انتصابات مد نظر قرار گرفته است.

وی افزود: بهره برداری از خلاقیت و مهارت نخبگان یکی از راهبردهای برون رفت نظام های اداری از ایستایی است و دانشجویان نخبه لازم است برای ایجاد شور و نشاط علمی در فضای دانشجویی پیشگام شوند و بمنظور ترویج و تعمیق گفتمان توسعه علمی کشور در دانشگاه و جامعه بکوشند.

رییس دانشگاه انتظارات خود را از دانشجویان نخبه اینگونه بیان کرد: از دانشجویان نخبه انتظار داریم برای ارتقا، تعالی و شکوفایی دانشگاه و جامعه نقش آفرینی کنند و در راستای اصلاح ساختارها و جبران کاستی ها مشارکت فعال کنند.

دکتر پیوندی در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم ضرورت برنامه ریزی برای هدایت و توانمندسازی دانشجویان نخبه تاکید کرد و گفت: برنامه ریزی برای رشد متوازن و ایجاد قابلیت های متنوع مورد نیاز برای مدیریت و رهبری در کنار کسب دانش و مهارت حرفه‏ای بالینی برای هدایت و توانمندسازی نخبگان و استعدادهای درخشان  امری ضروریست.

وی یکی از مهمترین راهبردهای تحقق مرجعیت علمی و اقتصاد دانش بنیان را؛ شناسایی، مطالعه دورنمای توسعه پرشتاب علوم و فن آوری های جدید متناسب با نیازهای آینده  کشور و برنامه ریزی به منظورشناسایی، هدایت و شکوفایی استعدادهای برتر دانست.

دکتر پیوندی با بیان این مطلب که  دانشگاه  علوم پزشکی شهیدبهشتی رسالت پاسخگویی اجتماعی را برای خود برگزیده است؛ پاسخگویی اجتماعی را توجه حداکثری به نیازها، انتظارات، و تقاضاهای جامعه و تلاش حداکثری به منظوربرآورده کردن این نیازها و پذیرفتن مسئولیت مشکلات سلامت جامعه پیرامونی ذکر کرد.

وی افزود: در تمامی ماموریتها اعم از آموزش، پژوهش و خدمات سلامت، مصمم به پاسخگویی اجتماعی هستیم. از همین منظر برای هدایت نخبگان و استعدادهای درخشان برای رفع نیازهای آینده جامعه  و نظام سلامت اهتمام ویژه خواهیم داشت.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی  خطاب به نخبگان و حاضرین درجمع گفت: چشم امید آحاد مردم و مسوولان بلندپایه کشور برای رفع مشکلات و توسعه همه جانبه کشور به شماست؛ دانشمندان، متخصصان، سیاستگذاران و مدیران آینده کشور باید از میان شما تامین شوند.

وی گفت: از دانشجویانی که در برنامه های جانبی علمی مانند المپیادهای علمی فعالیت دارند انتظار داریم در برنامه های آموزشی جاری دانشگاه هم موفق و سرآمد باشند و مراقبت کنند که فعالیت های جانبی علمی با موفقیت تحصیلی در برنامه رسمی آموزشی توام باشدچرا که تداوم بسته‏های تشویقی پیش بینی شده برای نخبگان و استعدادهای درخشان منوط به تداوم موفقیت‏های تحصیلی ایشان است.

دکتر پیوندی با اشاره به  برنامه های حمایتی و تشویقی دانشگاه از نخبگان گفت: بمنظورتقویت انگیزه ها  و ایجاد رقابت به سوی توسعه و تعالی، ارایه بسته های تشویقی متنوع و موثر برای دانشجویان نخبه ای  که با خلاقیت و ابتکار و پشتکار در صحنه های رقابت علمی افتخارآفرینی می کنند ضروریست و باید از همه ظرفیت‏های قانونی برای حمایت مادی و معنوی از دانشجویان نخبه و استعدادهای درخشان استفاده کنیم.

وی ایجاد بسترهای لازم برای اجرای ضوابط و سیاستهای مربوط به نخبگان و استعدادهای درخشان را از سوی از مسوولان بخش های مختلف دانشگاه خواستار شد.

رییس دانشگاه با بیان این مهم که در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مصمم به سرمایه گذاری مادی و معنوی در حوزه شناسایی و حمایت از استعدادهای برتر چه در میان دانشجویان و چه در میان کارکنان و اعضای هیات علمی هستیم گفت: در ساختار اداری دانشگاه تمهیداتی اتخاذ شده است که زیر نظر مستقیم رییس دانشگاه، بالاترین سطح حمایت مادی و معنوی برای دانشجویان، کارکنان و اعضای هیات علمی که مطابق ملاک های جاری نخبه یا استعداد برتر به شمار می آیند فراهم شود و از ظرفیت های این عزیزان در جهت ارتقای دانشگاه به صورت مطلوب بهره برداری شود.

وی افزود: دانشگاه از امسال برنامه‏ای بلند مدت برای افزایش جذب دانشجویان نخبه آغاز کرده است. این برنامه در آغاز راه است  و نیاز به پایش و توسعه مداوم دارد.

دکتر پیوندی با اشاره به اینکه رقابت ها در کنکور فشرده و تنگاتنگ است خاطرنشان کرد: شاید تفاوت میان رتبه های یک رقمی و دو رقمی کنکور از نظر استعداد و مهارت و خلاقیت و دانش بسیار ناچیز باشد. چه بسا در مقاطع بعدی نتایج این رقابت ها در نتیجه تلاش عزیزان به گونه‏ ای دیگر رقم بخورد.

رییس دانشگاه ادامه داد: سایر دانشجویانی که در سایر رشته مقطع ها وارد دانشگاه ما می شوند هم افراد برگزیده و شایسته‏ای هستند و ما خوشحالیم و مفتخریم که هر سال میزبان گلچینی از بهترین نخبگان و استعدادهای جوان ایران اسلامی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی هستیم.

دکتر پیوندی رییس دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی در پایان از تلاشهای افتخارآفرینان تیم المپیاد علمی قدردانی و  به رتبه‏های برتر کنکور که دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی را انتخاب کرده اند خیر مقدم گفته و موفقیت و درخشش علمی این عزیزان را آرزو کرد.

دکتر خانی جزنی معاون دانشجویی فرهنگی نیز در ادامه این مراسم خطاب به دانشجویان حاضر در جمع گفت: تمامی شما دانشجویان چه افرادی که در المپیاد درخشیده اید و چه افرادی که به تازگی به دانشگاه ورود پیدا کرده اید، به درستی و زیبایی عمل کرده اند و آرزو می کنم از این پس نیز الگوی سایرین باشید و راه را ادامه دهید.

دکتر جرجانی رییس دانشکده پزشکی ضمن تبریک به افتخارآفرینان و فرزندان جدید الورود دانشگاه اظهار داشت: دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی قطعا آینده درخشانی را پیش رو خواهند داشت.

وی گفت: با وجود بستری که در دانشکده پزشکی فراهم است انشاا...  این مرکز بتواند در آینده ای نه چندان دور تمامی افرادی که به جمع دانشگاه پیوسته اند را به درستی و در مسیری روشن هدایت کند.

دکتر اقبال رییس دانشکده دندانپزشکی نیز در این مراسم تحصیل و کار در دانشکده علوم پزشکی شهید بهشتی را در مایه افتخار دانست و خطاب به دانشجویان گفت: امیدوارم از تمامی امکاناتی که در اختیار دارید استفاده کافی را ببرید.

وی اولین و مهمترین آفت در مسیر رشد و بالندگی را غرور دانست و گفت: به فرزندان عزیزم توصیه می کنم مراقب این آفت بزرگ باشید تا همواره با نگاه و چشمان باز موفقیت های بیش از این را کسب کنید و به درجات علمی بالاتری دست یابید.

دکتر یزدانی رییس دانشکده آموزش پزشکی نیز در بخش  دیگری از این مراسم ضمن تبریک به دانشجویان مدال آور در هشتمین المپیاد علمی دانشجویی کشور و خوش آمدگویی به دانشجویان جدیدالورود با اشاره به  فضای علمی و به دو راز تعصبات در دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، تفاوت این دانشگاه را با سایر دانشگاهها یادآور شد.

دکتر غفوری فرد نیز در این مراسم اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی همواره در راستای حمایت از نخبگان پیشتاز بوده و با ارائه سیاستهای جدی مشوق دانشجویان نخبه بوده است.

وی  با اشاره به فعالیتهای ارزنده اساتید دانشگاه درراستای آموزش و ارتقای سطح علمی دانشجویان به منظور برپایی هر چه بهتر المپیاد علمی دانشجویی، مهمترین عامل موفقیت دانشجویان را تلاشهای شبانه روزی این اساتید دانست.

دکتر غفوری فرد گفت امسال 11 نفر رتبه زیر 100 کنکور را داشته ایم که 3 دانشجو دانشکده دندانپزشکی و 8 دانشجوی دیگر  دانشکده پزشکی را انتخاب کرده اند و مطمئن هستم با این انتخاب شایسته آینده درخشانی را برای خود و کشور به ارمغان خواهندآورد.

وی ادامه داد: این دسته ار نخبگان امروز می توانند در کنار نخبگان ا لمپیاد دانشجویی به این باور برسند که دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی در زمینه نخبه پروری بسیار موفق است.

 گفتنی است در پایان این مراسم از برگزیدگان هشتمین المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی کشور و همچنین اساتید آنها با اهداء لوح و هدایایی تقدیر به عمل آمد.

دانشجویان جدید الورود با رتبه های زیر صد نیز د راستای بسته های حمایتی دانشگاه یک لب تاپ حرفه ای از ریاست دانشگاه هدیه گرفتند.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه نیز در همین راستا ماموریت یافت تاشرایط مناسب خوابگاهی برای آنها فراهم آورد.

گفتنی است این دانشجویان از طرف دفتر حمایت از استعدادهای درخشان دانشگاه در راستای بسته های حمایتی پیش بینی شده، معادل کمک هزینه بنیاد ملی نحبگان کمک هزینه جداگانه ای دریافت می نمایند.

 


١٣:٢٦ - يکشنبه ١١ مهر ١٣٩٥    /    عدد : ٣٦٩٦٥    /    تعداد نمایش : ٤٦٩١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir