جمعه ٠٣ ارديبهشت ١٤٠٠ - 
1 2
 
شهادت مظلومانه حضرت امام علی ابن موسی الرضا(ع) را تسلیت عرض می نماییم
منو اصلی
صفحه اصلي > اخبار مراکز > آرشیو اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی دانشگاه

جلسه هیات امنای دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد/ تصویب بندهایی مهم برای پیشرفت و توسعه دانشگاه

 جلسه هیات امنای دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی یکشنبه هجدهم مهرماه با حضور تمامی اعضا برگزار شد و مصوبات متعددی برای حل مشکلات و پیشرفت دانشگاه با خود به همراه داشت.

در این نشست که دکتر امين لو مشاور وزير بهداشت در امر برنامه و بودجه و دبير مجامع، شوراها و هيات هاي امنا، مهندس هاشمی استاندار تهران دکتر پیوندی رییس دانشگاه و اعضای هیات امنا؛ دکتر محمد مخبر دزفولی،  دکترعلی اکبر ولایتی، دکتر ایرج فاضل، دکتر محمد کریم شهرزاد، دکتر امیدوار رضایی، معاونان دانشگاه و نمایندگان معاونتهای ستادی وزارت بهداشت حضور داشتند، پس از ارایه عملکرد دانشگاه، براساس شاخصهای ابلاغ شده از سوی وزارت بهداشت، پیشنهادات مشترک و اختصاصی دانشگاه در حوزه های مختلف درمان، بهداشت، آموزش، دانشجویی و... مطرح شد و مورد بحث و تبادل نظر اعضا قرار گرفت.

در ابتدای نشست دکتر امین لو با اشاره به اینکه، این دومین  دور از جلسات هیات امنا دانشگاهها، در سالجاری است که برگزار می شود اظهار داشت: اولین دور از جلسات سالجاری به شکل منطقه ای برگزار شد و 15 مورد پیشنهاد مشترک تصویب و صورتجلسات نیز ابلاغ گردید.

وی مهمترین دستاورد این دوره را ارائه گزارش برنامه عملیاتی، گزارش عملکرد سال 94، عملکرد بودجه سال 94 و ارائه بیش از 30 مورد پیشنهادات مسوولان دانشگاه دانست و اظهار امیدواری کرد نتایج و مصوبات حاصل از این جلسه مثمرثمر واقع شده و منشا خیر و برکت برای نظام سلامت و دانشگاه باشد.

در ادامه جلسه دكتر پیوندی رئیس دانشگاه ضمن بیان سخنانی اظهار امیدواری کرد نتایج این نشست راهگشا باشد به اعتلا و ارتقای دانشگاه و نظام سلامت بینجامد.

در ادامه دکتر پیوندی رییس دانشگاه ضمن  ارایه گزارش عملکرد دانشگاه در سال 94 به تبیین مهمترین دستاوردهای دانشگاه در حوزه های مختلف آموزشی، بهداشتی، درمان، پژوهشی و ...  پرداخت.

رییس دانشگاه کسب رتبه اول طرح رتبه بندی آموزشی(طرح راد)، کسب هفت رتبه در آزمون فوق تخصصی، 10 رتبه در آزمون تخصصی و 14 رتبه در آزمونهای ورودی کارشناسی ارشد، کسب مدال های متعدد در المپیاد علمی دانشجویی، اخذ مجوز رشته های برنامه ریزی و یادگیری الکترونیک، طب مادر و جنین و لاپراسکوپی سرو لگن و ...، ابلاغ و تشکیل دبیرخانه و همچنین شکل گیری کارگروهها در راستای اجرای طرح بسته های تحول و نوآوری در آموزش پزشکی را از مهمترین دستاوردهای دانشگاه در حوزه آموزش برشمرد.

بازنگری در برنامه اصلاحات آموزش پزشکی شامل؛ کوریکولوم های آموزشی، توانمدسازی اساتید، توسعه دانش پزشکی هسته ای، راه اندازی سامانه های الکترونیکی در خصوص ارزشیابی اساتید، صدور گواهینامه، ریز نمرات و نقل و انتقالات، ارتقا 82 نفر در رشته های استادی، استادیاری و دانشیاری، جذب 153 عضو هیات علمی در رشته های مختلف، ابلاغ نامه پوشش و رفتار حرفه ای و ... از دیگر مواردی بود که دکتر پیوندی در حوزه معاونت آموزشی به آن اشاره کرد.

رییس دانشگاه در ادامه گزارش مذکور اهم دستاوردهای حوزه تحقیقات و فن آوری دانشگاه به کسب رتبه دوم پژوهشی در ارزشیابی سالیانه وزارت بهداشت، رتبه دوم ESI  جهانی و 48 پله صعود ،12 پله صعود در وبومتریکس، قرار گرفتن جزء 696 دانشگاه برتر دنیا در رتبه بندی نظام لایدن با 90 پله صعود، افزایش مصوبات طرحهای تحقیقاتی، رشد کمی و کیفی تولیدات پژوهشی در سال 2016 نسبت به سال 2015 تولید انبوه داروی یدوفولیک با لگوی دانشگاه اشاره کرد.

دکتر پیوندی همچنین در ادامه افزایش شرکت های دانش بنیان در مراکز رشد دانشگاه( در سالهای 92، 93و 94 به ترتیب 2، 14 و 23 شرکت)، کسب رتبه های اول در جشنواره رازی، نمایه شدن مجلات و گرنت های پژوهشی، ایجاد شبکه طب بازساختی و سلولهای بنیادی، برقراری ارتباط گسترده با سایر دانشگاههای غیرپزشکی، راه اندازی طرح ملی سلامت غذا، راه اندازی و گسترش سامانه جامع علمی طرح پژوهان، راه اندازی book storeو گسترش کتابخانه مرکزی را از دیگر دستاوردهای حوزه تحقیقات و فناوری دانشگاه دانست.

وی افتتاح نخستین بخش پیوند مغز استخوان کودکان با دارا بودن شش تخت استاندارد در بیمارستان کودکان مفید،  اجرای دقیق و بهینه بسته های طرح تحول سلامت، کاهش آمار سزارین در بیمارستانهای دانشگاهی و مراکز تابعه، مشارکت پزشکان و اعضای هیات علمی در برنامه ارتقای کیفیت ویزیت، ارتقای هتلینگ، اجرای طرح پزشکان مقیم، بهسازی و بازسازی 45 هزار مترمربع فضای درمانی در 17 بیمارستان، ارتقا بخش اورژانس بیمارستانهای شهدای تجریش، لقمان حکیم، مدرس، امام حسین(ع) و طالقانی، تزریق 13 دستگاه آمبولانس در پایگاه اورژانس، اجرای عملیات 579 تختخوابی بیمارستان شهدای تجریش، راه اندازی بیمارستان شهدای پاکدشت با 130 تخت بستری، شروع پروژه بیمارستان ترمیمی و سوانح و سوختگی عمیدیه با 180 تخت، بهره برداری از بیمارستان شهدای گمنام، افزایش تخت های ویژه icu ،ccu،picu،nicu، تکمیل و تجهیز بخش MRIبیمارستان لقمان حکیم را از جمله فعالیتهای دانشگاه  در حوزه درمان در سال 94 ذکر کرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی با اشاره به تلاشهای صورت گرفته در حوزه بهداشت دانشگاه، مهمترین دستاوردهای این حوزه را راه اندازی شبکه بهداشت و درمان پردیس، راه اندازی 141 پایگاه سلامت بر اساس استانداردهای وزارت بهداشت و بامشارکت بخش خصوصی در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت، تبدیل 85 مرکز بهداشتی درمانی به مرکز سلامت جامعه، 18 خانه بهداشت، سردخانه نگهداری از واکسن، آزمایشگاه مرکزی آب، کشت سل و HIV، اجرای طرح های فلوراید تراپی در مقاطع ابتدایی و گسترش طرح پزشک خانواده در خانه های بهداشت عنوان کرد و شایسته تقدیر برشمرد.

دکتر پیوندی از دستاوردهای حوزه غذا و داروی دانشگاه به تاسیس مرکز تحقیقات سلامت غذا، راه اندازی آزمایشگاه روش آنالیز بیش از 80 سم و آفات نباتی در مواد غذایی، آنالیز و تدوین 12 پروتوکل و دستور العمل وبژه اقلام پرمصرف بیمارستانی، تشکیل کمیته متمرکز داروخانه های بیمارستانی، نظارت بر کار آزمایشگاهها و ارتقا سیستم پایش مواد غذایی اشاره کرد.

وی همچنین خاطرنشان کرد که در حوزه دانشجویی دستاوردهایی نظیر کلنگ زنی خوابگاه 700 نفره دخترانه،  اختصاص خوابگاه به کلیه دانشجویان متقاضی، اختصاص وام به دانشجویان با همکاری صندوق رفاه دانشجویان، افتتاح کلینیک ویژه روانشناسی و مرکز مشاوره بهداشت روان، برگزاری انتخابات صنفی با مشارکت دانشجویان و ... داشته ایم.  

تلاش برای گسترش ارتباطات بین المللی، جذب دانشجویان بین المللی، توسعه و ارتقا پورتال بین المللی دانشگاه و تشکیل شورای امور بین الملل از دیگر مواردی بود که دکتر پیوندی در حوزه معاونت بین الملل به آن اشاره کرد.

رییس دانشگاه با اشاره به مهمترین دستاوردهای حوزه توسعه مدیریت و منابع دانشگاه به اجرای طرحهای عمرانی مختلف در مراکز درمانی و بیمارستانهای تابعه دانشگاه اشاره کرد و اجرای طرحهای عمرانی در بخش بهداشت، افتتاح مجتمع آموزش عالی ورامین، راه اندازی سامانه ثبت نام نیروهای مشمول قانون طرح نیروی انسانی، ارتقا سیستم HISبیمارستانی، تدوین و بازنگری تشکیلات دانشگاه و ... را از مهمترین دستاوردهای این حوزه ذکر کرد.

دکتر پیوندی  در ادامه با ارائه توضیحاتی در خصوص کمبودتخت های بیمارستانی و نیروی انسانی، بدهی بیمه ها، کمبود اعتبارات جاری، فرسودگی فضای فیزیکی، عدم ثبات در شاخض های پژوهشی، پراکندگی نامناسب مکان دانشکده ها و خوابگاهها، افزایش جذب دانشجویان خارجی، به تبیین برنامه های آتی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی پرداخت.  

جلسه هیات امنا با ارایه گزارشی درخصوص وضعیت پیشرفت دانشگاه در برنامه عملیاتی سال گذشته ادامه یافت. گزارش حسابرسی مالی دانشگاه در سال 94 دستورکار بعدی هیات امنا بود که بحث و تبادل نظر اعضا را خصوصا در موضوع بدهی روزافزون سازمان های بیمه گر به همراه داشت. هیات امنای دانشگاه پس از آن وارد بحث و بررسی پیرامون بندهای پیشنهادی جهت تصویب شد. در این جلسه بالغ بر سی بند پیشنهادی مورد بررسی قرار گرفت که اکثر آنها مورد تایید هیات امنا به اتفاق آرا قرار گرفت.

موافقت با دراختیارگیری زمین های مجاور دانشگاه از وزارت جهاد کشاورزی و نیز آستان قدس رضوی جهت ساخت پردیس جامع دانشگاه و تامین منابع آن از محل فروش ساختمان های دانشکده ها، از جمله مصوبات مهم این جلسه هیات امنا بود. ارایه تسهیلاتی برای حمایت از تحقیقات و تولیدات علمی با کیفیت در دانشگاه، راه اندازی بیمارستان هوشمند، تصحیح بندهایی از آیین نامه اداری و استخدامی اعضا هیات علمی و دهها مصوبه دیگر از جمله دیگر نتایج ارزشمند نخستین جلسه هیات امنای دانشگاه در سال جاری بود.

 

 


١٣:١٠ - دوشنبه ١٩ مهر ١٣٩٥    /    عدد : ٣٧٣٢٥    /    تعداد نمایش : ٤٨٠٦


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir