صفحه اصلي > اخبار > اخبار سلامت 
 


  چاپ        ارسال به دوست

کشف بیش از 126 قلم کالای قاچاق در خردادماه 98

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، بازرسان واحد نظارت و ارزیابی فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل معاونت غذا ودارو دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در خرداد ماه سال 1398 بیست و دو بازرسی از عطاری ها انجام دادند که بازرسی از 15 عطاری منجر به کشف بود و 126 قلم کالای قاچاق یا غیر مجاز کشف شد. 
 
65 قلم کالای قاچاق و 26 قلم کالای مخدر در صدر کشفیات قرار داشت که پرونده های تخلف جهت بررسی بیشتر به مراجع قضایی ارسال شده است لازم به ذکر است نسبت به خرداد ماه سال گذشته آمار کشفیات قاچاق کاهش یافته است اما بازرسی ها و آموزش ها در راستای مبارزه با قاچاق اقلام سلامت محور همچنان ادامه دارد. 
 
ارزش کلی اقلام مکشوفه اعم از قاچاق، مخدر، گیاهی، دست ساز تقلبی و... نزدیک 242 میلیون ریال بود که حدود 80 میلیون ریال از اقلام امحا شده است. 
 
واحد نظارت و ارزیابی فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل معاونت غذا ودارو دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در خرداد ماه سال جاری، پنج شکایت دریافتی از عطاری ها داشته که هر پنج شکایت مورد بازررسی و بررسی قرار گرفت. خاطرنشان می شود شهروندان در صورت مشاهده تخلف در عطاری ها، باشگاه های بدنسازی و مکمل فروشی ها با کارشناسان این واحد تماس بگیرند. 
 
انتهای پیام/


٠٩:٥٦ - شنبه ٢٢ تير ١٣٩٨    /    عدد : ٨٠٤١٢    /    تعداد نمایش : ١٤٨