صفحه اصلي > اخبار > کتاب ها و مقالات 
 


  چاپ        ارسال به دوست

ارایه مقاله سوپروايزر بيمارستان مفيد در هجدهمین کنگره بین المللی نقص ایمنی بلژیک

مقاله سوپروایزر بالینی و کارشناس زخم مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی کودکان مفید در هیجدهمین کنگره بین المللی نقص ایمنی  در کشور بلژیک بصورت پوستر ارایه شد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی  و به نقل از بیمارستان کودکان مفید، مقاله آذر مربوط درخصوص ترمیم زخم سه کودک مبتلا به نقص سیستم ایمنی بود که بصورت پوستر در کنگره مذکور ارایه شد و مورد استقبال شایان توجه قرار گرفت.

آذر مربوط سوپروایزر بالینی، مسوول کلینیک زخم و استومی بیمارستان کودکان مفید و ET nurseبین المللی (پرستار تخصصی زخم و استومی) است که فعالیت خود را در این خصوص از سال 1394 آغاز کرده و در کنگره ها و سمینارهای متعدد درخصوص نحوه مراقبت تخصصی ترمیمی از زخم و استومی به ویژه در کودکان و نوزادان مبتلا به نقص سیستم ایمنی به تدریس پرداخته است.

به گفته وی در این مطالعه زخم سه کودک مبتلا به نقص ایمنی با انجام مراقبتهای تخصصی پرستاری و استفاده از پانسمانهای پیشرفته و محصولات استومی کاملا ترمیم شد و بدون نیاز به گرفت و جراحی کاملا بهبود یافت.

مسوول کلینیک زخم و استومی بیمارستان کودکان مفید با بیان این مطلب که اطفال و نوزادان مبتلا به نقص ایمنی به علت حساسیت شدید و نازک بودن پوست و یا عوامل خارجی نظیر گزش حشرات و ... دچار زخم های عمیق پوستی می شوند، تاکید کرد: این بیماران نیازمند مراقبت های پرستاری تخصصی برای ترمیم زخم هستند.

سوپروایزر بالینی بیمارستان کودکان مفیددر ادامه افزود: مراقبت از زخم این بیماران توسط پرستار متخصص زخم و استوما با رعایت نکات بهداشتی و استانداردهای کنترل عفونت و استفاده از پانسمان های پیشرفته انجام می پذیرد و در نهایت موجب ترمیم زخم و کاهش عوارض پوستی در این نوزادان و کودکان می شود.

آذر مربوط در خاتمه سخنان خود خاطرنشان کرد: این نوع مراقبت نیازمند دانش تخصصی، مهارت بالینی و تجربه عملی دراین زمینه است و گذراندن دوره های آموزشی ویژه برای ارایه صحیح مراقبت از زخم و استومی را می طلبد.

انتهای پیام/

 

 


١٢:٣٥ - چهارشنبه ١٠ مهر ١٣٩٨    /    عدد : ٨٣٤٥١    /    تعداد نمایش : ٥٢٤