صفحه اصلي > اخبار > کتاب ها و مقالات 
 


  چاپ        ارسال به دوست

کتاب جراحی در مسمومیت با مواد سوزاننده منتشر شد

کتاب جراحی در مسمومیت با مواد سوزاننده(سوختگی مری و معده) تالیف دكتراسماعيل حاجی نصرالله استاد گروه جراحي مركز آموزشي،درماني لقمان حكيم توسط انتشارات دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي منتشر شد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، مولف در مقدمه این کتاب اشاره کرده است: خودكشی یکی از بحرانی ترین مشکلات جوامع صنعتی امروز به شمار می آید که لازم است با ارتقای سطح آگاهی خانواده ها درخصوص علل اقدام به خودکشی و زمينه های بروز آن احتمال بروز این بحران را کاهش دهیم.

به گفته دکتر حاجی نصرا...؛ افرادی كه اقدام به خودكشی می کنند یا قصد آن را دارند، احساساتی نظیر طرد شدن، صدمه دیدن، باختن، بی ارزش بودن، عدم پذیرفته شدن از سوی اطرافيان و یا تحمیل شدن به دیگران را تجربه می کنند.

البته همه افراد در دوران مختلف زندگی خود گاهی اوقات در اثر مشکلات و یا شکست احساسات بسيار آسيب پذیر می شوند که در این مواقع بسياری از افراد راهی برای برون رفت از مشکلات پيدا كرده و با عزمی راسخ در راستای رفع مشکلات تلاش می كنند.

خودكشی و مسموميت با مواد سوزاننده یکی از مشکلات حاد و خطرناك و آزاردهنده ای است كه سالانه صدمات جدی را به تعداد زیادی از انسانها بصورت آگاهانه و یا  تصادفی وارد می كند. عوارض آزاردهنده این نوع مسمومیت باعث مرگ فوری فرد می شود اما در صورت زنده ماندن، فرد زندگی سخت و مشقت باری خواهد داشت. عوارض اجتماعی و اقتصادی این صدمات بسیار فراوان است و نياز به بررسی های جامعی دارد.

پیشگیری از بروز این نوع مسمومیت ها؛ بهترین ومهمترین اقدام درمانی در این زمینه به شمار می آید  درحالی که  روش های درمانی در مراحل حاد و مزمن بسیار دشوار است. رنج این بيماران در طول مدت درمان فوق العاده طاقت فرسا است و درمان آنان نياز به همکاری تنگاتنگ متخصصان مسموميتها ، داخلی و جراحی دارد .

کتاب عنوان شده مشتمل بر 90 صفحه و 16 فصل است که به تبیین بخشی ازتجربيات گروه جراحی بيمارستان لقمان حکیم در برخورد با این قبیل بيماران همراه با مروری بر كتب جراحی و مقالات چاپ شده در این زمینه پرداخته است.

انتهای پیام/

 


١٣:٤٦ - يکشنبه ١٤ مهر ١٣٩٨    /    عدد : ٨٣٥٧٠    /    تعداد نمایش : ٥٤٨