صفحه اصلي > اخبار > وبلاگ علمی 
 


راهکارهای چربی سوزی بعد از تعطیلات نوروز
دکتر هدایت حسینی رئیس انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور، در خصوص کنترل و کاهش وزن پس از تعطیلات نوروز تصریح کرد: با افزایش دید و بازدید در ایام عید، احتمال اضافه وزن و چاقی به دلیل خارج شدن از برنامه غذایی روزانه و افزایش مصرف آجیل، شیرینی و میوه افزایش می یابد، افراد باید بعد از نوروز رژیم غذایی مناسب را در برنامه روزانه خود قرار دهند.
 ١٣٩٧/٠١/٢٢ - نظرات : ٠متن کامل >>
چگونه از گزش حیوانات درامان باشیم!
گزش ها یکی از شایع ترین علل مراجعه مردم به مراکز بهداشتی و درمانی می باشد. گزش ممکن است توسط حیوانات اهلی و وحشی یا توسط حشرات و بندپایان صورت پذیرد که هرکدام از این موارد از جهاتی حائز اهمیت است چرا که می تواند باعث بروز بیماری های متعددی بشود.
 ١٣٩٦/١٢/٢٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
نقش دید و بازدید نوروزی بر سلامت روان
محمدرضا غفارزاده رزاقی رئیس گروه سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد معاونت امور بهداشتی نقش دید و بازدیدهای نوروزی بر سلامت روان افراد را برشمرد وگفت: روابط بین فردی و برقراری ارتباط با دیگران اثر مستقیم بر سلامت روان دارد.
 ١٣٩٦/١٢/٢٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
چگونه یک رستوران بهداشتی انتخاب کنیم؟
خورد و خوراک پای ثابت سفرهای نوروزی است و همسفران اغلب با گذراندن چند وعده غذایی در رستوران های محلی و بین راهی موافقند، اما به توصیه معاونت بهداشت دانشگاه بهتر است به بسیاری از نکات در استفاده از مراکز عرضه مواد غذایی و مصرف محصولات آنها توجه کرد.
 ١٣٩٦/١٢/٢٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
آنفلوانزا در نوروز به دیدنتان می آید
با نزدیک شدن به ایام نوروز و بازار داغ دید و بازدید عید لزوم توجه به مسایل بهداشتی بیش از پیش اهمیت می یابد. بیماری‌های تنفسی یکی از شایعترین بیماری‌هایی است که در تماس نزدیک افراد با یکدیگر به راحتی سرایت می کند.
 ١٣٩٦/١٢/٢٧ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>