صفحه اصلي > اخبار > وبلاگ علمی 
 


چگونه استرس ناشی از امتحانات مجازی در پاندمی کرونا را مدیریت کنیم
روانشناس مرکز مشاوره دانشجویان دانشگاه استرس و اضطراب در ایام امتحانات را باعث کاهش عملکرد و عدم تمرکز دانشجویان برشمرد و به تبیین راهکارهایی برای مدیریت استرس در ایام امتحانات مجازی در پاندمی کرونا پرداخت.
 ١٣٩٩/١٠/٢٢ - نظرات : ٠متن کامل >>
گیاه خواران از مصرف مکمل ها غافل نشوند/رژیم های غیراصولی، سلامت گیاه خواران را تهدید می کند
استاد گروه تغذیه بالینی دانشگاه با اشاره به این که منبع غنی ویتامین B12 فقط توسط منابع حیوانی جذب بدن می شودتاکید کرد: اگربرای تهیه مواد مغذی موجود در منابع حیوانی از طریق سایر منابع گیاهی و یا مکمل ها چاره ای اندیشیده نشود، به زودی کمبود پروتئین، ویتامین ها و کلسیم می تواند مشکلات جدی را برای بدن ایجاد کند.
 ١٣٩٩/١٠/٢٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
امنیت غذایی؛ دسترسی فیزیکی و اقتصادی به غذای سالم و کافی
مدیرگروه تحقیقات سیاستگذاری و برنامه ریزی غذا و تغذیه انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور گفت:امنیت غذایی شامل دسترسی به غذای سالم و کافی در تمام ایام عمر برای داشتن زندگی سالم و فعال است.
 ١٣٩٩/١٠/١٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
بارقه های امید برای افزایش مدت زمان محافظت واکسن ها در برابر کرونا
پژوهشگران استرالیایی دریافتند که حافظه ایمنی افرادی که به کرونا مبتلا شده اند، احتمالا آنان را تا هشت ماه در برابر عفونت مجدد محافظت می کند که این یافته امیدها برای محافظت دراز مدت واکسن های ضدکرونا را افزایش می دهد.
 ١٣٩٩/١٠/٠٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
ضرورت تدوین نقشه مدون تحقیقاتی برای کنترل پاندمی کرونا
استاد اپیدمیولوژی دانشگاه با تاکید بر این که صرفا اتکا به پژوهش های مقاله محور دردی از جامعه برطرف نمی کند، تدوین نقشه مدون تحقیقاتی برای کنترل پاندمی کرونا را ضروری دانست.
 ١٣٩٩/١٠/٠١ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>