صفحه اصلي > اخبار > وبلاگ علمی 
 


با هر سرفه فرد مسلول 3000 ذره ميكروبي وارد هوا می شود
زشك هماهنگ كننده سل معاونت امور بهداشتي دانشگاه با اشاره به موفقیت بالاتر از میانگین کشوری درمان بیماری سل در محدوده دانشگاه، مهم ترین راه پیشگیری سل را شناسایی بیماران و درمان سریع آنها دانست.
 ١٣٩٩/٠٧/٢٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
هشدار متخصصان عفونی: درروزهای بارانی از ماسک خیس استفاده نکنید
عضو هیئت علمی گروه بیماریهای عفونی و گرمسیری دانشگاه نسبت به استفاده از ماسک‌های خیس با شروع فصل سرما و بارندگی ها هشدار داد وگفت: در روزهای بارنی از ماسک خیس استفاده نکنید.
 ١٣٩٩/٠٧/٢٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
چربی های شکمی سرطان سینه را به شما نزدیک می کند
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، با بیان اینکه عوامل محیطی در بروز سرطان سینه 80 درصد دخالت دارد، گفت: مطالعات نشان می دهد 70 تا 75 درصد موارد سرطان پستان وابسته به هورمون زنانه است و خیلی مواقع این هورمون های زنانه داخل بافت چربی، به ویژه چربی های شکمی ایجاد می شود.
 ١٣٩٩/٠٧/١٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
روز شمار هفته سلامت روان اعلام شد
هفته سلامت روان از ۱۸ الی ۲۴ مهرماه برگزار می‌شود و امسال شعار تعیین شده از سوی سازمان جهانی بهداشت برای دهم اکتبر مصادف با روز جهانی سلامت روان "سلامت روان برای همه: سرمایه گذاری بیشتر - دسترسی بیشتر برای همه، همه جا" انتخاب شده است.
 ١٣٩٩/٠٧/١٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
ردپای ویروس جنجالی قرن در آبزیان
دکتر مردانی با هشدار نسبت به بیماری های مشترک بین انسان و حیوان، درباره کووید 19 به عنوان یک بیماری مشترک بین انسان و حبوانات گفت: رد پای این ویروس در آبزیان دریایی همچون نهنگ نیز پیدا شده است.
 ١٣٩٩/٠٧/١٤ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>