صفحه اصلي > اخبار > وبلاگ علمی 
 


تغذیه چه نقشی در سلامتی و رشد بدن دارد؟/ویژگی‌های یک رژیم غذایی سالم
سید حسین دلاورپورمقدم رئیس اداره تغذیه دانشجویان دانشکده تغذیه گفت: رشد و سلامت بدن با تغذیه سالم ارتباط مستقیم دارد. تغذیه نه تنها بر رشد جسمی و ظاهر انسان تأثیر می گذارد، بلکه بر نحوه احساس و برداشت ما از محیط، خلق و خو و رفتار ما نیز موثر است.
 ١٣٩٧/٠٧/٢٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
«نبولایزرتراپی» چیست؟
نبولایزر ها داروهایی هستند که توسط دستگاه به سیستم تنفسی به صورت ذرات ریز رسانده می شود و به صورت مستقیم با بافت ریه سرو کار دارند و عوارض اندکی دارد.
 ١٣٩٧/٠٧/٢٢ - نظرات : ٠متن کامل >>
نگاهي به بحران گرسنگی در جهان/ چند نفر در دنیا سوء تغذیه دارند؟
امسال نیز روز جهانی غذا همچون سالیان گذشته در تاریخ 16 اکتبر برابر با 24 مهر ماه در کشورهای سرتاسر جهان از جمله ایران گرامی داشته می شود. هدف از بزرگداشت این روز افزایش آگاهی عمومی نسبت به مسائل مربوط به غذا و تغذیه است. در این روز سازمان خواربار و کشاورزی جهانی (FAO) آخرین ارزیابی از وضعیت غذا، تغذیه و کشاورزی دنیا شامل غلات، دامپروری، جنگل ها و شیلات را ارائه می کند و بر این نکته تاکید دارد که چگونه انسان‌ها در آینده غذای مورد نیاز خود را تأمین ‌کنند که البته در این میان تأسیس مراکز فراوری غذایی بیشتر نیز مورد تأکید قرار می گیرد.
 ١٣٩٧/٠٧/٢٢ - نظرات : ٠متن کامل >>
سوالات پزشکی خود درباره «بهداشت و بیماری‌های زنان» را اینجا بپرسید
به مناسبت هفته ملی سلامت بانوان می توانید در کلینیک مجازی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به صورت مجازی اما کاملا علمی ویزیت شوید.
 ١٣٩٧/٠٧/٢١ - نظرات : ٠متن کامل >>
آنچه باید در مورد سرطان سینه و نشانه های آن بدانید
سرطان سینه در حالت عادی هیچ نشانه‌ ای در مراحل اولیه ایجاد نمی‌ کند، اما تشخیص به موقع آن می‌ تواند موجب نجات فرد مبتلا بشود.
 ١٣٩٧/٠٧/٢١ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>