دوشنبه ٢٩ مهر ١٣٩٨ - 
 
1 2 3
 
تنها بيمارستان دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي با درجه يک عالي.این بیمارستان طرف قرارداد با کلیه بیمه های درمانی می باشد.  

 

منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 179730
 بازدید امروز : 274
 کل بازدید : 2497279
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0.92
صفحه اصلي > اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی بیمارستان امام حسین (ع)

با کتاب مروری بر مباحث مغز و اعصاب کودکان بر مبنای معرفی بیمارآشنا شوید.

کتاب مروری بر مباحث مغز و اعصاب کودکان بر مبنای معرفی بیمارتألیف دکتر نرجس جعفری توسط انتشارات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی انتشاریافت.
در مقدمه این کتاب مؤلف آورده است: احتمالا بارها تجربه کرده اید ، بین محفوظات حجیم علمی آنچه را که طولانی مدت در ذهن شما ماندگار می شود ، قسمتی از مطالب است که بیمارش را دیده اید و هم زمان مرتبط با آن مطلبی را خوانده اید. به علت درگیر شدن قسمتهای مختلف مغز در این فرایند این نوع مطالب در ذهن طولانی تر باقی خواهند ماند ، به همین جهت بر آن شدیم که تمام مطالب مهم مبحث مغز و اعصاب و نروموسکولار کتاب نلسون را به صورت کیس به شما معرفی کنیم . با تصور این بیماران قادر خواهید بود همه مطالب مهم را به راحت ترین روش به خاطر بسپارید . جهت فهم بهتر مطالب می توانید بعد از مطالعه فصل مربوطه کیس ها را مطالعه و پاسخ ها را حدس بزنید و سپس پاسخ ها را مرور بفرمایید. در ضمن به این مجموعه خلاصه ای جامع و مفید از مباحث تکامل نلسون اضافه شده است .
مولف خاطرنشان کرده است که به سوالات ، تصاویر MRI و EEGو چهره بیمار و آنچه برای فهم کامل بیماری لازم بوده است اضافه شده است . ابتدای کتاب برای تصاویر فهرست دارد که در صورت تمایل خواننده جهت مشاهده تصاویر یک بیماری خاص او را هدایت می کند. انتهای کتاب برای علایم و نشانه ها و اسم بیماری ها ایندکس سازی شده که قابلیت سرچ سریع را می دهد . در انتها رفرنس مربوط به کیس ها بر اساس کتاب تکست نلسون داده شده است که به درد طراحان سوال در این زمینه می خورد. همچنین به انتهای کتاب چکیده جامع و مفیدی از روند تکاملی کودکان اضافه شده است.
کتاب مذکور مشتمل بر 239 صفحه و 16 فصل است که از عناوین فصول این کتاب می توان به معاینه عصبی ، آنومالی های سیستم عصبی مرکزی ، پلاگیوسفالی دفرمه ، تشنج ، اختلالات مقلد تشنج ، سردرد ، سندروم های نروکوتانئوس ، اختلالات حرکتی ، آنسفالوپاتی ها ، بیماری های نرودژنراتیو ، اختلالات دمیلینیزان ، بیماریهای وسکولار مغزی ، عفونتهای سیستم عصبی مرکزی ، سودوتومور سربری ، اختلالات نخاعی ، بیماری های نروموسکولار اشاره کرد.
این کتاب علاوه بر توانمند کردن متخصصین کودکان و نورولوژیست ها و تمام علاقمندان به کار در حیطه اعصاب ، با توجه به همپوشانی کامل مباحث مهم مغز و اعصاب و نروموسکولار نلسون جهت آمادگی امتحانات بورد و ارتقای رزیدنتها بسیار راه گشا خواهد بود. علاقمندان می توانند جهت دریافت کتاب با شماره 55410044 (آقای امیدی خواه) و 22909559(خانم شهیدی) تماس حاصل نمایند.

 


١٣:٣١ - پنج شنبه ٢٩ فروردين ١٣٩٨    /    عدد : ٧٦٦٦٢    /    تعداد نمایش : ٣٣١خروج
دسترسی ها

 

پیوند ها
  • از من بپرسید
  • عنوان