صفحه اصلي > اخبار > وبلاگ علمی 
 


دکتر بصیری: مصرف فراوان مایعات کمر سنگ کلیه را می شکند/مردان پس از 40 سالگی به چکاپ های پزشکی اهمیت دهند
رییس مرکز تحقیقات بیماری های کلیوی و مجاری ادرار دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، گفت: مردان باید هرگونه تغییر در ادرار شامل احتباس، تکرر ادرار و وجود خون در ادرار را جدی بگیرند و حتما پس از 40 سالگی برای معاینه به پزشک مراجعه کنند.
 ١٣٩٨/٠٨/٢٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
دیابت؛ قاتل شیرینی که زندگی را به کام‌مان تلخ می کند
دکتر مجید ولی زاده فوق تخصص غدد و رییس مرکز تحقیقات چاقی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در تعریف دیابت گفت: دیابت زمانی رخ می دهد که قند خون از حد طبیعی، افزایش یابد. به عبارت دیگر زمانی که قند خون ناشتا، مساوی و بیشتر از 126 در دونوبت یا بعد از مصرف 75 گرم گلوکوز، این میزان بالای 200 باشد، فرد به دیابت مبتلا شده است.
 ١٣٩٨/٠٨/٢٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
پنومونی اولین بیماری عفونی کشنده در سراسر دنیا
طبق آمار سازمان بهداشت جهانی، بیماری پنومونی اولین بیماری عفونی کشنده در سراسر دنیاست و سالانه بیش از یک میلیون کودک زیر 5 سال بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست می دهند.
 ١٣٩٨/٠٨/٢١ - نظرات : ٠متن کامل >>
بهترین زمان تزریق واکسن آنفلوآنزا چه هنگامی است؟
دکتر مسعود مردانی استاد گروه عفونی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی توصیه کرد: بهترین زمان برای تزریق واکسن آنفلوآنزا اواخر مهر ماه تا اوایل آبان ماه است.
 ١٣٩٨/٠٧/٢٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
برونکوسکوپی ریه چیست؟
رئیس بخش ریه کودکان بیمارستان دکتر مسیح دانشوری در حاشيه برگزاري "نهمین كنگره بين المللي بيماريهاي ريوي ، مراقبتهاي ويژه و سل" در خصوص روش برونکوسکوپی یکی از روش های تشخیصی بیماری های ریوی توضیحاتی را ارائه داد.
 ١٣٩٨/٠٧/٢١ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>