سه شنبه ٢٤ تير ١٣٩٩ - 
1 2 3 4
 
منو اصلی
صفحه اصلي > اخبار  


  چاپ        ارسال به دوست

جلسه 75 شورای تحول در آموزش با محور بررسی عملکرد کارگروه ها و کمیته های تخصصی تحول در آموزش برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، این نشست با حضور دکتر ضیایی معاون آموزشی دانشگاه، اعضای شورای تحول در آموزش،روسای کارگروه ها و دبیران کمیته های تخصصی با هدف بررسی گزارش عملکرد کارگروه ها و کمیته های تخصصی نحول در آموزش روز شنبه 13 مهر ماه در سالن شهید بهشتی دانشگاه تشکیل شد .

معاون آموزشی دانشگاه با تاکید براین نکته که اجرای برنامه های تحول در آموزش دانشگاه از پشتیبانی اسناد بالادستی وزارت متبوع به عنوان نقشه راه و منابع انسانی و مالی پیش بینی شده در آموزش دانشگاه برخوردار است، اظهار داشت: ضروری است برنامه های کمیته ها و کارگروه ها مبتنی بر برنامه مشخص عملیاتی ، با زمانبندی مشخص و پیش بینی محصولات مملوس، تدوین، اجرا و پایش شود .

دکتر ضیایی در خصوص نقش دبیرخانه تحول در آموزش گفت : با توجه به ماهیت فعالیت کمیته ها و کارگروه های تحول ، ضروری است از سوی دبیرخانه نظارت مستمر به برنامه های اعلام شده کمیته ها و نیز پایش اجرایی شدن آنها صورت پذیرد .

 در ادامه دکتر نیایی معاون مرکز مطالعات و توسعه دانشگاه گزارش اجمالی از پیشرفت کارگروه ها و کمیته های تخصصی تحول در حیطه های محوله را ارایه کردند .

دکتر ضیایی در خصوص اجرایی شدن و مصوب شدن هریک از برنامه ها و فعالیت کمیته ها بیان داشت: هریک از کمیته های تخصصی تحول باید در زمینه طراحی پروژه ها و مداخلات ضروری در حوزه فعالیت های محوله را اقدام نموده و نتایج را جهت ارائه و تصویب در شورای تحول ارسال کنند؛ تدوین اهداف مشخص، ارائه برنامه زمانبندی اجرای و لیست نیازها و ملزومات جهت اجرایی پروژه در پیشنهاد مداخلات در نظر قرار گیرد.

وی با تاکید به نقش محصول نهایی ارائه شده در کمیته های تحول در آموزش دانشگاه گفت : محصولات پروژه ها اجراشده  باید منجر به تغییرات ضروری و اصلاح شرایط آموزشی موجود گردد .

ایشان پیشنهاد نمودند که ضروری است برنامه های در جهت تقویت ارتباط با بدنه سیستم آموزشی، تعریف تکالیف ویژه گروه های آموزشی، روسای دانشکده ها و مراکز پزشکی آموزشی و درمانی و استفاده کارشناسان در حوزه های مرتبط و عضویت ایشان در کمیته های تخصصی مرتبط، در نظر گرفته شود. همچنین تدوین ساختار تشکیلاتی شورا تحول، کارگروه ها و کمیته های تحول در آموزش و دریافت مصوبات لازم از هیات رییسه و شورای دانشگاه از مواردی مهمی است که لازم است مود توجه جدی قرار گیرد.

در ادامه جلسه روسای کارگروه ها و دبیران کمیته های تخصصی نظرات خود را در خصوص موضوعات مطرح شده بیان کردند. بر اساس پیشنهاد های ارایه شده مقرر گردید در نشست ماه آتی، گزارش های تخصصی توسط دبیران کمیته های مربوطه ارایه شود. 


١٥:٥٨ - شنبه ١٣ مهر ١٣٩٨    /    عدد : ٨٣٥٥٥    /    تعداد نمایش : ٢٧٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
 
 
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.