سه شنبه ٢٥ تير ١٣٩٨ - 
1 2
 
منو اصلی
 


  چاپ        ارسال به دوست

جلسه ارزیابی بیرونی بسته های تحول و نوآوری در آموزش پزشکی

دکتر رجایی: ارزیابی بیرونی باعث مي شود نقد سازنده ايي در تحقق بسته هاي تحول و نوآوري در آموزش پزشكي بدست آوريم

جلسه ارزیابی بیرونی  تحول و نوآوری دانشگاه روز سه شنبه 20 شهریور ماه در دانشکده آموزش پزشکی و با حضور دکتر رجایی مدیر مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی ، دکتر یزدانی رییس دانشکده آموزش پزشکی ، ارزیابان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ودبیران کمیته های تحول و نوآوری در آموزش پزشکی تشکیل شد .

در این جلسه ابتدا دکتر رجایی ضمن خیر مقدم به نمایندگان  وزارت متبوع گفت:  ارزیابی بیرونی باعث می شود نقد سازنده ایی در تحقق بسته های تحول داشته باشیم .

وی در ادامه گزارش اجمالی طرح تحول و نوآوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی جهت اعضاء ارائه دادند و گفتند:  تحقق بسته های تحول یک کار و حرکت تیمی است و کمترین انتظاری که داریم این است، علیرغم عوامل متعدد بتوانیم مستندات قابل قبول و موجه ایی دردست داشته باشیم.

  در ادامه جلسه دکتر یزدانی گزارشی از نحوه تشکیل و سازماندهی کمیته های تحول و نوآوری دانشگاه را ارائه نمودند .

دکتر عباچی زاده از کمیته پروژه تعیین ظرفیت های انسانی مورد نیاز در دانشگاه گزارشی ارائه نمود.

وی گفت: کارگروه با بررسی تجربیات جهانی و الزامات بومی، در پی پیشنهاد مداخلات موثر و کارآمد برای ارتقای مدیریت نیروی انسانی بخش سلامت در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی صورت گرفته و فعالیتهای پیشنهادی در کوتاه مدت را پاسخ به نیازهای سلامت جامعه ، تعیین گروه های اولویت دار نیروی انسانی برای جذب به خصوص نیروهای واسطه ای مانند سلامت ، بهداشتکار دهان و دندان ، برآورد نیروی انسانی، تهیه قالب مشخص برای درخواست هیئت علمی توسط گروه ها و بخش ها در برگیرنده، ارزیابی وضعیت حاضر عملکرد گروه و برآورد وضعیت مطلوب و تعریف موقعیت شغلی مورد نیاز برای رسیدن به وضعیت مطلوب دانست .  

دکتر آرش پولادی نیز در خصوص کمیته توسعه هدفمند رشته مقاطع و تنظیم کوریکولوم های جدید گفت:

وی گفت: كميته ايست مطالعاتي و مشاوره اي از كارگروه برنامه ريزي درسي كه با اهداف مشترك و همسو با كارگروه توسعه رسالتمدار و مرجعيت علمي  و در جهت ايجاد و راه اندازي رشته هاي جديد دانشگاه براي نيل به اهداف ميان مدت و بلند مدت علمي و آكادميك تشكيل داده است .

وی در ادامه  توسعه هدفمند رشته-مقاطع، با تمركز بر توسعه ميان رشتگي توسعه رشته-مقاطع جديدو نوين با ديدگاه حفظ برتري دانشگاه شهيد بهشتي در نوآوري آموزشي در سطح كشور، اولويت بيشتر با ميان رشته هاي علوم انساني و پزشكي (با ديدگاه توسعه زيرساختي و بلند مدت) و علوم تكنولوژيك و پزشكي (با ديدگاه توسعه كارآفرين و استراتژيك)، ايجاد و شروع رشته هاي نوپا با اولويت مقطع كارشناسي ارشد، شروع كار رشته هاي نوين PhDبا اولويت وجود رشته كارشناسي ،ارشد يا ضرورت ايجاد با جذب پزشكان (MD).را از جمله برنامه های اصلی کمیته خود دانست.

در ادامه جلسه دکتر دالایی از برنامه، عملیاتی توسعه مشارکت بین المللی و گزارشی را به سمع و نظر نمایندگان وزارت متبوع و دیگر دبیران جلسه ارائه نمودند.

وی اهداف استراتژیک دانشگاه در حوزه بین الملل  تا  سال 1404 را در سه لایه رشد و یادگیری، فرایندهای داخلی و بازار و مشتری برشمرد و گفت:  توانمند سازی اعضای هیئت علمی و کارکنان و تعریف و پیاده سازی مدلهای انگیزشی برای اساتید و کارکنان، بهبود زیرساخت های اطلاعاتی از جمله مطالعات بخش رشد و یادگیری است و  شناسایی و ارائه دوره های متناسب با بخشهای مختلف بازار  و توانمندی های سازمان، بهبود ساختار اداری (چارت) بین الملل دانشگاه  و ارتباطات . بهبود زیرساخت های اطلاعاتی، بهبود  فرایندهای کاری و عملیاتی (پذیرش ، ثبت نام)، بهبود فرایندهای بازاریابی و تبلیغات نیز از حیطه فرایندهای داخلی است .

وی در ادامه در خصوص حیطه بازار و مشتری نیز بهبود برندینگ دانشگاه، توسعه فیزیکی بازار بر اساس،Niche Market) ، تعیین سیاستهای بازاریابی سازمان در حوزه روابط بین المللی را اعلام نمود

در ادامه جلسه نیز دکتر اکبری لاکه در خصوص کلان شاخص های راهبردی سنجش و پایش توسعه و تحول دانشگاه گزارشی را به سمع و نظر اعضاء رسانند.

 در پایان جلسه نمایندگان اغرامی از وزارت متبوع سوالات و نقطه نظرات خود را در خصوص  بسته ها از دبیران کمیته های تحول و نوآوری جویا شدند


١٢:١٢ - شنبه ٣١ شهريور ١٣٩٧    /    عدد : ٦٧٤٣٦    /    تعداد نمایش : ٣١٩خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.