جمعه ٠٣ ارديبهشت ١٤٠٠ - 
1 2
منو اصلی
 
 
 

مراقبتهای پیش از بارداری

با انجام مراقبتها و مشاورات پیش از بارداری بسیاری از بیماریها و عوامل خطر ساز که ممکن است در دوران بارداری ایجاد عارضه نماید با کمترین هزینه شناسایی و از بروز آنها پیشگیری می گردد. اگر این مراقبتها به طور مرتب انجام گردد باعث سلامت جسمی مادران آینده و فرزندان آنها خواهد شد. این مراقبتها برای تمام خانم هایی که در سنین باروری هستند و نیز تمام خانم هایی که از هیچ روش پیشگیری از بارداری استفاده نمی کنند و تمایل به بارداری در آینده دارند انجام می گردد. در خانم هایی که نتایج مشاورات و آزمایشات غیر طبیعی باشند تا زمان رفع عارضه می بایست توسط پزشک یا ماما پیگیری و ویزیت انجام گردد.

 مصرف اسید فولیک ترجیحاٌ 3 ما قبل از بارداری بسیار ضروری است  و بیشترین تأثیر آن در 28 روز اول (4 هفته اول بارداری ) است که از بروز ناهنجاریهای مادر زادی مغز و نخاع ، اختلالات لوله عصبی، شکاف لب و کام پیشگیری می نماید.

  بارداری بایستی با برنامه ریزی انجام شود تا مادر و نوزاد هر دو این دوران را به سلامت پشت سر گذارند بنابراین هنگامی که شما و همسرتان تصمیم به بارداری گرفتید  ،  جهت کسب  اطلاعات کامل و تشکیل پرونده و دریافت مراقبتهای بهداشتی می توانید  همه روزه به جزء ایام تعطیلاز ساعت 8صبح  الی 14 عصر   به نزدیک ترین  مرکز یا پایگاه بهداشتی و در مانی محل سکونت خود  مراجعه نمائید

پدران نیز باید  خود را برای بارداری و چگونگی رفتار با همسر که در سلامت روان و جسم زن باردار نقش دارد آماده نمایند.

پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : ورامین - میدان امام حسین (ع) - خیابان شهید بهشتی - روبروی فرمانداری - شبکه بهداشت و درمان ورامین

تلفن : 36254185 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir

 

© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.