سه شنبه ٢٩ بهمن ١٣٩٨ - 
1 2 3 4 5
 
منو اصلی
تقویم
 
صفحه اصلي > اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

اخذ مدرک بین المللی ثبت اختراع (US PATENT)توسط آقای دکتر محسن احمدی

عرض تبریک به آقای دکتر محسن احمدی بابت ثبت اختراع ایشان

پتنت فناور برتر دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی آقای دکتر محسن احمدی با عنوان "طراحی و ساخت دستگاه عمق‌سنج هوشمند حفره ایمپلنت دندانی" ثبت بین‌المللی شد.

این محقق دانشگاهی با اشاره به ساز و کار سیستم طراحی شده، اظهار کرد:‌ سیستمی طراحی کردم که می‌توانست هوشمندانه موقع دریل دندان که در آن ایجاد حفره می‌کند، همزمان در مسیر عمل سخت‌سنجی را نیز انجام دهد. یعنی اساس هوش این سیستم بر پایه سخت‌سنجی است.

دکتر احمدی با بیان اینکه این ایده یک مشکل جهانی برای صنعت دندان را حل می‌کند، اظهار کرد: من فکر کردم که این را به عنوان یک اختراع مطرح کنیم. خوشبختانه موقعی که آن را به اداره ثبت اختراع آمریکا ارسال کردیم، علی‌رغم هزینه‌هایی که داشت، در نهایت، با گذشت بیش از دو سال و پس از سپری کردن مراحل داوری بسیار طولانی و سخت به عنوان اختراع  با عنوان "طراحی و ساخت دستگاه عمق‌سنج هوشمند حفره ایمپلنت دندانی" و  شماره پتنت  Patent No Us 10,,195,007 B2 پذیرفته شد و به نام  من و همکارانم ثبت شد. این پتنت پتانسیل بسیار خوبی دارد برای حل اساسی بحث ایمپلنت که امروز در همه دنیا و همه جوامع با آن درگیرند. مشروح این خبر را از طریق این لینک بخوانید. 

 


١٣:٤٨ - دوشنبه ١٣ آبان ١٣٩٨    /    عدد : ٨٤٧٧٧    /    تعداد نمایش : ١٧٨خروج
سایر پیوندها
دانشکده پزشکی 

دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

کتابخانه دانشکده پزشکی

وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
 
 دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی -دانشکده پزشکی
گروه مهندسی و فیزیک پزشکی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی-دانشکده پزشکی - طبقه همکف-گروه مهندسی و فیزیک پزشکی

تلفن : 22439941- 021

 

© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.