صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

عضو هیئت علمی دانشگاه به ریاست انجمن اورولوژی ترمیمی و جراحان آندرولوژی آسیا برگزیده شد

دکتر سید جلیل حسینی، استاد اورولوژی و فلوشیپ اورولوژی ترمیمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به عنوان پایه گذار اصلی تشکیل انجمن اورولوژی ترمیمی و جراحان آندرولوژی آسیا، به مدت 4 سال به ریاست این انجمن برگزیده شد.
کنگره انجمن اورولوژی آسیا به صورت سالیانه در کشورهای مختلف عضو این انجمن برگزار می شود و اورولوژیست های مختلف از سراسر جهان در این رویداد علمی شرکت می کنند، تجربیات خود را در اختیار یکدیگر قرار می دهند و از به روز ترین یافته های علمی اورولوژی آگاه می شوند.
در سال جاری نیز همانند هر سال از دکتر سید جلیل حسینی، عضو هیئت علمی دانشگاه دعوت به عمل آمد تا در این رویداد شرکت کرده و علاوه بر ارائه تجارب خود در زمینه اورولوژی ترمیمی، اولین برنامه علمی انجمن اورولوژی ترمیمی و جراحان آندرولوژی آسیا (Asian-Pacific Society of Reconstructive Urology and Andrologic Surgeons) که پیشنهاد پایه گذاری آن، سال گذشته در کشور هنگ کنگ و در طول پانزدهمین کنگره بین المللی انجمن اورولوژی آسیا توسط وی و با همراهی نزدیک اساتید برجسته اورولوژی ترمیمی و آندرولوژی از سراسر دنیا ارائه شد و مورد توافق قرار گرفت را مطرح کند.
از همین رو دکتر سید جلیل حسینی به عنوان پایه گذار اصلی تشکیل این انجمن به مدت 4 سال به ریاست این انجمن برگزیده شد. اولین برنامه این انجمن دارای دو قسمت آسیایی و بین قاره ای بود که در قسمت اول اساتید ارولوژی / آندرولوژی آسیایی به ایراد سخنرانی و ارائه تجارب پرداخته و در بخش دوم که با شرکت اساتید اورولوژی/آندرولوژی از کشورهای مختلفی مانند ایتالیا، آلمان، اسپانیا، صربستان، بلژیک، قطر، دبی و برزیل همراه بود، از طریق ارتباط اینترنتی ویدیوهای جراحی این اساتید به صورت مستقیم پخش شد و اساتید توضیحاتی را پیرو آن ارائه دادند.
در پایان هر ویدیو شرکت کنندگان به پرسش و پاسخ پرداختند. 
برگزاری چنین برنامه هایی توسط اساتید ایرانی، علاوه بر نوآوری و تسریع تبادل تجربیات و اطلاعات علمی، باعث ارتقا جایگاه علمی-بین المللی کشور نیز می شود.
 


١١:٥١ - سه شنبه ٤ ارديبهشت ١٣٩٧    /    عدد : ٦٠٩٠٠    /    تعداد نمایش : ٢٩٨