صفحه اصلي > اخبار > اخبار سلامت 
 


  چاپ        ارسال به دوست

برای نخستین بار سیستم کنترل ممتد قند خون(CGM) در دانشگاه راه اندازی شد

سیستم کنترل ممتد قند خون (CGM) بیماران، در مرکز جامع خدمات ژنتیک دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی راه اندازی شد. 
به منظور کنترل دقیق، موثر و به لحظه بیماران مبتلا به اختلالات متابولیسم ارثی که می تواند همراه با کاهش قند خون و عوارض مربوطه باشند، سیستم کنترل ممتد قند خون بیماران Continuous Glucose Monitoring (CGM) در این مرکز راه اندازی شد. 
دکتر یاسایی رییس مرکز جامع خدمات ژنتیک ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: این سیستم برای اولین بار در کشور راه اندازی می شود و مرکز جامع خدمات ژنتیک مفتخر است که بهترین خدمات تشخیصی و بالینی را در یک محیط علمی و با حداقل هزینه به آحاد مردم عزیز کشور ارایه می دهد. 
دکتر شاداب صالح پور فوق تخصص غدد و متابولیسم کودکان، دانشیار و عضو هیات علمی دانشگاه نیز کنترل ممتدقند خون بیماران دچار اختلالات متابولیسم ارثی را امری ضروری برشمرد و گفت: با توجه به مراجعه بیماران از اقصی نقاط کشور به این مرکز که همراه با دشواری و تحمیل هزینه بر آنان می باشد و همچنین ساخت تجهیزات جدید پزشکی، کنترل قند خون از راه دور امکان پذیر شده است و دیگر نیازی به بستری شدن بیماران نمی باشد.
وی افزود: تصمیم گرفته شد برای پایش میزان قند خود این بیماران سیستم CGM در مرکز جامع خدمات ژنتیک دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی نصب و راه اندازی شود. 
دکتر صالح پور ابراز امیدواری کرد در طی زمان مطلوب بتوان تعداد زیادی از بیماران را با هزینه کم، تحت درمان موثر قرار داد. 
 


١٥:٠٣ - سه شنبه ٩ آبان ١٣٩٦    /    عدد : ٥٣٥٧٦    /    تعداد نمایش : ٩٢٢