صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

بیش از 43 هزار نفر در نوروز به اورژانس مراکز درمانی دانشگاه مراجعه کردند+گزارش عملکرد

دکتر سیدهادی میرهاشمی معاون درمان دانشگاه، بیان کرد: در طول ایام نوروز تعداد 43891 بیمار نیازمند به سرویس های درمانی تخصصی و فوق تخصصی در اورژانس مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی پذیرش شدند.
دکتر میرهاشمی در ادامه گفت: با اجرای طرح سلامت نوروزی تعداد بیماران مراجعه کننده به اورژانس بیمارستان های دانشگاهی تابعه 43891 نفر بودند که از این تعداد 9862 بیمار از طریق اورژانس در بخش ها بستری شدند و 34029 نفر نیز به صورت سرپایی اقدامات درمانی را دریافت کردند. 
معاون درمان دانشگاه در خصوص بازدیدهای صورت گرفته، افزود: از ابتدای طرح سلامت نوروزی تا پایان تعطیلات نوروزی، رییس دانشگاه و اعضاء هیات رییسه 32 مورد بازدید، کارشناسان معاونت درمان 87 مورد بازدید از مراکز دولتی و خصوصی و اورژانس پیش بیمارستانی تابعه دانشگاه به صورت سرزده انجام داده اند؛ همچنین 158 مورد از شکایات ارجاعی از سامانه 190 وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی نیز مورد بررسی و پیگیری قرار گرفت.
دکتر میرهاشمی درخصوص مواردی که در بازدیدهای سرزده در اولویت قرار داشته است، گفت: در این بازدیدها حضور مسئولان بیمارستانها و نظارت بر عملکرد مراکز به ویژه بخش اورژانس و بخش های ویژه، ویزیت بیماران توسط پزشکان آنکال، تعیین تکلیف سریع بیماران، حضور متخصصان مقیم، رضایتمندی بیماران از نحوه ارایه خدمات درمانی، دایر بودن درمانگاه ها، کلینیک های ویژه و بخش های پاراکلینیک از مهمترین موارد مورد توجه در بازدیدها بوده است.
معاون درمان با اشاره به تلاش حوزه درمان بر فعال بودن درمانگاه های تخصصی و کلنیک های ویژه با حضور اعضاء هیات علمی و متخصصین به ویژه فعالیت شبانه روزی درمانگاه دندانپزشکی بهفر در طول ایام تعطیلات نوروزی، افزود: با کاهش خدمات بخش خصوصی در حوزه خدمات دندانپزشکی و نیاز همشهریان بر این مساله، امسال با فعالیت شبانه روزی درمانگاه بهفر و حضور دندانپزشکان عمومی و متخصص دانشگاه به 152 نفر خدمات ارائه کردند.
وی با تاکید دانشگاه بر عدم کاهش بخش های اورژانس، ویژه و دیالیز خاطرنشان کرد: با برنامه ریزی های صورت گرفته در حوزه معاونت درمان و هماهنگی های لازم با مراکز درمانی تابعه دانشگاه، با حضور 262 پزشک متخصص آنکال و 41 مرکز درمانی مجهز به خدمات بیماران خاص، در ایام تعطیل نیز همانند روزهای عادی خدمات دانشگاهی را به مراجعین ارائه کردیم.
 دکتر میرهاشمی یادآور شد: از زمان اجرای طرح سلامت نوروزی تاکنون تعداد 977 مورد عمل جراحی اورژانسی، 388 مورد عمل جراحی الکتیو و 39 مورد احیاء قلبی ریوی موفق در مراکز درمانی دانشگاهی انجام شده است. همچنین 207 مورد از بیماران مراجعه کننده به اورژانس به بخش ICU و 331 مورد نیز به بخش CCU منتقل شده اند. 
معاون درمان همچنین ضمن اعلام 23 مورد بازدید از  پایگاه های اورژانس پیش بیمارستانی شبکه های بهداشت و درمان تابعه دانشگاه در نوروز 97 خاطر نشان کرد: تعداد 1879 ماموریت توسط تکنسین های اورژانس انجام شد که 320 ماموریت تصادفی و 1559 ماموریت غیرتصادفی بوده است. همچنین 488 نفر با مراجعه به ایستگاه های سلامت نوروزی از خدمات درمانی بهره مند شده اند. 
وی در خاتمه ضمن آرزوی سالی سرشار از موفقیت و پیروزی از زحمات شبانه روزی کلیه پرسنل مراکز درمانی و اورژانس پیش بیمارستانی، مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه و کارشناسان نظارتی حوزه های مختلف دانشگاه تشکر و قدردانی کرد.
 


١٧:٣٥ - شنبه ١٨ فروردين ١٣٩٧    /    عدد : ٦٠١١١    /    تعداد نمایش : ٧٠٢