صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

اجرای طرح هر مغازه یک پایگاه سلامت در بازار بزرگ تهران

 رییس مرکز بهداشت شرق تهران از اجرای طرح هرمغازه یک پایگاه سلامت در بازار بزرگ تهران خبر داد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به نقل از مرکز بهداشت شرق تهران، نشستی به منظور  هماهنگی برای اجرای طرح هر مغازه یک پایگاه سلامت  و  شروع غربالگری در پهنه بازار بزرگ تهران در امامزاده زید بازار برگزار شد.

در این نشست دکتر امیرعلی فریدونفر رییس مرکز  و معاون وی با تیم های مراقبان سلامت و سوپروایزران تیم ها، فرماندهان  بسیج ناحیه  بازار، مسئولان هلال احمر منطقه و  نماینده اصناف و معتدمان بازار دیدار و گفت وگو کردند.

به گفته دکتر فریدونفر نشست مذکور به منظور انجام هماهنگی و برنامه ریزی لازم برای اجرای طرح مذکور توسط نیروهای مرکز بهداشت شرق تهران با همکاری و همراهی بسیجیان و داوطلبان هلال احمر برگزار شد.

رییس مرکز بهداشت شرق در ابتدای نشست با اشاره به طرح شهید سلیمانی و اهداف آن  درخصوص چگونگی اجرای این طرح  در بازار برای حاضرین توضیح داد.

وی یادآور شد: در این طرح هر مغازه یک پایگاه سلامت خواهد بود و پیش بینی می شود که 230 هزار نفر آموزش های لازم درخصوص نحوه  پیشگیری و کنترل  کرونا را دریافت کنند.

به گفته دکتر فریدونفر در این نشست پس از تبادل نظر با حضاران بازار به 12 خوشه تقسیم شد و  12 تیم متشکل از مراقبان سلامت،بسیجیان و داوطلبان هلا ل احمر؛  وظیفه غربالگری و اجرای بخش های  مراقبتی، حمایتی و نظارتی  طرح شهید سلیمانی در بازار  را بر عهده گرفتند.

رییس مرکز بهداشت شرق خاطرنشان کرد  اجرای این طرح از روز سه شنبه30 دیماه آغاز می شود و تا  اول بهمن ماه 99  ادامه خواهد یافت.

انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7700 س.ع


١٥:٢٧ - سه شنبه ٣٠ دی ١٣٩٩    /    عدد : ١٠٠٩٤٥    /    تعداد نمایش : ١٢٢