صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

معرفی کاربردی ترین پژوهش های بیست و یکمین جشنواره ابوریحان بیرونی از زبان منتخبان

در بیست و یکمین جشنواره پژوهشی ابوریحان بیرونی پژوهشگران برتر به معرفی پژوهش های کاربردی و اثربخشی آن در حوزه سلامت پرداختند.


 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، درحاشیه بیست و یکمین جشنواره پژوهشی ابوریحان بیرونی که دوم دی ماه در تالارامام خمینی(ره) دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی برگزار شد، پژوهشگران برتربه معرفی پژوهش های اثربخش و کاربردی خود در حوزه نظام سلامت پرداختند که بخش سوم این گفتگو را درذیل می خوانید.

 

 

دکتر علی دباغ استاد تمام گروه بیهوشی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی دردر بیست و یکمین جشنواره پژوهشی ابوریحان بیرونی، عنوان صاحب کتاب منتخب برتر سال دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی در جشنواره ابوریحان بیرونی را از آن خود کرد.

 

وی با اشاره به این که این کتاب ثمره بیش از دوسال فعالیت گروهی اساتید و پژوهشگران طراز اول ملی و بین المللی در رشته بیهوشی است اظهار کرد: این کتاب در بالاترین سطح بین المللی توسط انتشارات معتبر اسپرینگر یکی از معتبرترین و برترین انتشارات بین المللی دنیا چاپ و منتشر شده است.

 

این عضو هیئت علمی دانشگاه با بیان این که انتشارات اسپرینگر یکی از معروف ترین ناشران در زمینه علوم پزشکی دنیا به شمار می آید گفت: یکی از ارزشمندترین نقاط قوت این کتاب پرداختن به مبحث پزشکی شخص محور در رشته بیهوشی  برای اولین بار است.  

 

دکتر دباغ با تاکید بر این که توجه به مباحث نو، جدیدو کاربردی از شاخصه های اصلی این کتاب است خاطرنشان کرد: این کتاب یکی از پیشگام ترین عناوین حوزه بیهوشی در دنیا را به خود اختصاص داده است.

 

وی انتشار این کتاب در بالاترین سطح علمی دنیا را افتخار دیگری برای دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی دانست و اظهار امیدواری کرد که با این اقدام مترقی پژوهشگران دانشگاه به اهداف آینده نگارانه و دراز مدت خود که پیشرفت علوم مختلف پزشکی در سطح ملی و بین المللی است دست یابند.

 

برگزیده جشنواره ابوریحان بیرونی در ادامه با بیان این که مدت زمان کوتاهی از انتشار این کتاب می گذرد به بازخوردهای مثبت جهانی آن اشاره  کرد و گفت: در بازه زمانی دوهفته ای که از انتشار این کتاب میگذرد نسخه های زیادی از این کتاب در اختیار پژوهشگران و علاقمندان به علم بیهوشی قرار گرفته است.

 

انتهای پیام/

 

کدخبرنگار:7701س.ق


١٢:٤٧ - دوشنبه ٦ بهمن ١٣٩٩    /    عدد : ١٠١١١٨    /    تعداد نمایش : ٣٥٠