صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در بازار تجریش

فاز اول طرح شهید حاج قاسم سلیمانی با محوریت غربالگری اصناف و فروشندگان بازار تجریش توسط تیم های مراقبتی و نظارتی شبکه بهداشت و درمان شمیرانات اجرا شد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی sbmuبه نقل از شبکه بهداشت و درمان شمیرانات، طرح غربالگری اصناف بازار تجریش با حضور دکتر عموزاده مدیر شبکه و مسئولان واحدهای بیماری های واگیردار، بهداشت محیط، بهداشت حرفه ای، غذا و دارو به  همراهی نمایندگان اصناف شمیران و بسیج ناحیه جماران طرح غربالگری فروشندگان روز یکشنبه پنجم بهمن ماه 1399 شروع شد.  

 

دکتر عموزاده ضمن بیان سخنانی پیکارهمه جانبه با بیماری کووید 19 را از اهداف اصلی و شاخص های دایمی این شبکه بهداشت ذکر کرد و یادآور شد: در شرایط فعلی کشور پرسنل بهداشتی باید وظایف خود را  در راستای ازبین بردن بحران کرونا به ویژه در نقاط پر تجمع شهرها به نحوه احسن انجام دهند.

 

در این برنامه کارشناسان شبکه در قالب دو تیم مراقبتی و نظارتی در بازار سنتی تاریخی تجریش استقرار یافته و ضمن آموزش افراد و صاحبان اصناف و کسبه به غربالگری وانجام  تب سنجی و تست سریع کرونا پرداختند.

 

براساس گزارش مذکور نمونه گیری و تست سریع کرونا از تعداد زیادی از متصدیان اصناف بازار تجریش در این طرح توسط تیم های مستقر همراه با آموزش پروتکل های بهداشتی انجام شد. همچنین تذکرات لازم درخصوص فروش و نگهداری مواد غذایی و بهداشتی مجاز به اصناف  مرتبط  ارایه و ماسک نیز توزیع شد .

انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7700 س.ع


١٢:٥٢ - دوشنبه ٦ بهمن ١٣٩٩    /    عدد : ١٠١١١٩    /    تعداد نمایش : ١٤٧