صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

وبینار آموزشی مدیریت بحران با محوریت پیشگیری از خودکشی برگزار شد

وبینار آموزشی مدیریت بحران با محوریت پیشگیری از خودکشی با حضور مددکاران اجتماعی مراکز بهداشتی و درمانی تابعه دانشگاه برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی sbmu به نقل از معاونتدرمان، وبینار مذکور با رویکرد روانشناسی بالینی و مددکاری اجتماعی با توجه به شیوع کرونا و لزوم  همکاری بیشتر مددکاران اجتماعی مراکز درمانی و روانشناسان بالینی مراکز بهداشتی برگزار شد.

 

دکتر محمد حسین جوادی رییس اداره مددکاری اجتماعی وزارت بهداشت در این وبینار به تبیین اقدامات مددکاران اجتماعی مراکز درمانی در موارد خودکشی طبق پروتکل های شش گانه خدمات پایه مددکاری اجتماعی در بیمارستان از جمله تریاژ اجتماعی و راند پرداخت.

وی با اشاره به آمار خودکشی به بیان توضیحاتی درخصوص علل و اهمیت این موضوع با توجه به بافت فرهنگی هر استان و تاثیر آن در نوع خودکشی افراد پرداخت ودر این راستا همکاری مددکار اجتماعی با روانشناس بالینی را بسیار ضروری دانست.

دکتر جوادی خاطرنشان کرد: مددکاران اجتماعی مراکز درمانی در هنگام مواجهه با بیماری که اقدام به خودکشی کرده است، به ارزیابی وضعیت بیمار از طریق مصاحبه با فرد و خانواده وی پرداخته و پس از تعیین سطح خطر برای پیگیری بیشتر و ارایه خدمات روانی لازم  افراد مذکور را به روانشناسان بالینی و مراکز ذیصلاح ارجاع می دهند.

در ادامه وبینار مذکور پری ورمقانی از بیمارستان شهید بهشتی شهرستان قروه با اشاره به مداخلات مددکاری اجتماعی در بحران خودکشی به تشریح فرایندها، نظریات کاربردی در خودکشی، آموزش خانواده ها در این زمینه و تدوین برنامه کمکی توسط مددکار اجتماعی برای موارد خودکشی پرداخت.

شهره سادات میرباقری سرپرست اداره مددکاری اجتماعی معاونت درمان دانشگاه نیز در این وبینار ضمن تشریح وضعیت فعلی بیمارستان ها و مراکز بهداشتی با توجه به اپیدمی کرونا و فوت برخی از بیماران درخصوص  اختلالات روانپزشکی ایجاد شده در بازماندگان و لزوم هماهنگی و ارتباط کارامد مددکاران اجتماعی مراکز درمانی و روانشناسان بالینی شبکه های بهداشتی برای ارایه خدمات مطلوب به افرادی که اقدام به خودکشی کردند و خانواده هایشان مطالبی را بیان کرد.

انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7700 س.ع

 


١٣:٢٤ - چهارشنبه ٨ بهمن ١٣٩٩    /    عدد : ١٠١٢١٧    /    تعداد نمایش : ١١٦