صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری رزمایش طرح شهید سلیمانی در منطقه 19 تهران

رزمایش طرح شهید حاج قاسم سلیمانی با حضور فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونای پایتخت و سردار حسن زاده امروز در منطقه 19 تهران برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی sbmu  ، دکتر زالی فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران در این رزمایش از منطقه 19 شهرداری تهران به عنوان یکی از موفق ترین الگوهای اجرای طرح اجتماعی محله محور شهید حاج قاسم سلیمانی یاد کرد.

وی با توجه به ویژگی های جغرافیایی و مدنی اجرای این طرح ملی در منطقه 19 تهران را دشوار برشمرد و جمعیت آن را  در حد یک شهرستان بزرگ و یکی از پرتراکم ترین مناطق شهری تهران قلمداد کرد.

 

دکتر زالی ضمن تقدیر از تلاش شبانه روزی دست اندرکاران اجرای طرح شهیدسلیمانی در طول  93 روز گذشته در منطقه 19 آن را الگویی موفق، کارا و ارزنده برشمرد و با اشاره به دستاوردهای آن گفت: این منطقه با تلاش همه سازمان ها و بخش های مختلف به سرعت از یک منطقه قرمز در تهران به یک منطقه کم خطر تبدیل شد و این وضعیت چندین روزمتوالی استمرار داشت.

 

وی با اشاره به انجام بالاترین میزان تست سریع نسبت به سرانه جمعیتی به انجام کارهای خلاقانه و مبتکرانه نظیر استفاده هوشمندانه از ظرفیت شبکه شاد آموزش و پرورش برای ترویج برنامه های بهداشتی در این منطقه اشاره کرد که در ارتقای سطح سلامت عمومی منقطه تاثیرگذار بوده است و می تواند به عنوان  الگوی موفق عملیاتی و اجرایی در سایر مناطق تهران نیز مورد تاسی قرار گیرد.

 

دکتر زالی با اشاره به اهمیت میدان میوه و تره مرکزی تهران در تامین نیازهای اصلی شهروندان تهران گفت: این مجموعه با توجه به میزان تردد بالا و و معاملات برون سازمانی و برون بخشی بسیار از جایگاه مهمی برخوردار است که نظارت بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی در آن دارای اهمیت بالایی است.

 

وی ضمن تقدیر از همکاری اصناف و شاغلان این مجموعه در اجرای این طرح ملی خاطرنشان کرد: امروز در آستانه شکل گیری یک شبه طغیان جدید بیماری کرونا در عرصه ملی قرار داریم که بسیاری از کشورهای توسعه یافته جهانی در ماه اخیر آن را تجربه کردند.

 

وی با اشاره به بروز ویروس جهش یافته که از بیماریزایی بالاتری برخوردار است از دست اندرکاران اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی خواست برای مقابله با این طغیان با راهبردهای علمی تر، عمیق تر، فنی تر و عملیاتی تر گام برداشته و با انرژی و نشاط در استمرار این طرح اجتماعی همکاری کنند.

 

دکتر زالی در خاتمه سخنان خود ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع سلامت از شهید مصطفی علی داد که در راستای اجرای طرح شهیدسلیمانی در منطقه 19 به شهادت رسیده است قدردانی کرد.

 

اپیدمی کرونا فرصتی برای وحدت و هم افزایی بیشتر

سردار حسن زاده  فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ نیز در این مراسم ضمن تقدیر از تلاش های مجاهدان و مدافعان سلامت در دفاع از جان مردم شریف کشور و تلاش های صورت گرفته در راستای اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی، یاد و خاطره 10 شهید مدافع سلامت این منطقه را گرامی داشت.

 

وی با اشاره به گذشت یکسال از یورش بی رحمانه کرونا به تهدیدها و فرصت های ایجاد شده در این راستا اشاره کرد و آن را فرصتی برای وحدت و هم افزایی بیشتر و پرداختن به زیرساخت های مورد نیاز دانست که باعث ایجاد تلاش، ایثار، وحدت و همدلی در کشور شد.

 

به گفته سردار حسن زاده بیش از 13 هزار نفر دایما در مجموعه میدان میوه و تره بار مرکزی تهران مشغول فعالیت هستند و صدها هزار نفر نیز به آن تردد دارند که برای غربالگری این افراد سه روز پیش بینی شده است.

 

وی ضمن تقدیر از زحمات دست اندرکاران اجرای طرح شهید سلیمانی از آنان خواست همچنان تا ریشه کن سازی کرونای منحوس با همدلی و هم افزایی بیشتر به تلاش و همکاری خود ادامه دهند .

 

 

یوسف پور فرمانده قرارگاه امنیتی پدافند زیستی منطقه 19 نیز در این مراسم ضمن ارایه گزارشی از وضعیت منطقه و اقدامات صورت گرفته گفت: جمعیتی بالغ بر 276 هزار نفر در قالب 78 هزار خانواده  در منطقه 19 سکونت دارند.

 

به گفته وی 600 نیروی بسیجی در قالب تیم های غربالگری و حفاظتی و بیش از  80 نفر در قالب هشت تیم مراقبتی در اجرای طرح شهید سلیمانی در این منطقه مشارکت دارند که تاکنون 100 درصد خانواده ها در این طرح پایش شدند. همچنین پایش میدان مرکزی میوه و تره بار شهر تهران نیز به کمک مرکز بهداشت جنوب تهران و نیروهای بسیجی و شهرداری و ... در حال انجام است و تا سه روز ادامه خواهد یافت.

 

فرمانده قرارگاه امنیتی پدافند زیستی منطقه 19 در خاتمه سخنان خود یاد و خاطره شهید مصطفی علی دادی فرمانده گروه منتظران المهدی که  درحین اجرای طرح شهید سلیمانی در این منطقه بر اثر کرونا  به شهادت رسید را گرامی داشت.

 

انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7700 س.ع

 


١٣:٤٣ - چهارشنبه ٦ اسفند ١٣٩٩    /    عدد : ١٠٢٢٩٩    /    تعداد نمایش : ٢١٥