صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

طرح "بسیج سلامت نوروزی" در قرچک کلید خورد

"مانور سلامت نوروزی" باحضور معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی و روسای ادارات شهرستان در شبکه بهداشت و درمان قرچک برگزار شد.

دکتر عرشی معاون بهداشتی دانشگاه، تامین سلامت شهروندان و مسافران در ایام نوروز را مهم دانست و گفت: طرح بسیج سلامت نوروزی به منظور سرکشی از مراکز تهیه و توزیع غذا و اماکن عمومی اجرا می‌شود و هدف از برگزاری این مانور تامین سلامت شهروندان و مسافران در ایام نوروز است.

وی افزود: کلیه مراکز تهیه و توزیع غذا در سطح شهر و مراکز بین راهی زیر ذره بین بازرسین بهداشت محیط خواهد بود تا کوچک ترین مشکلی سلامت مردم را تهدید نکند.

معاون بهداشتی دانشگاه، در خصوص آمار بازدید بازرسین بهداشت محیط، افزود: سالانه 170 هزار بازدید از سوی بازرسین بهداشت محیط دانشگاه صورت می گیرد که 50 هزار بازدید مربوط به ایام نوروز است.

همچنین دکتر لیاقتدار سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان قرچک نیز با تشریح ضرورت اجرای برنامه سلامت نوروزی، گفت: برنامه سلامت نوروزی هرساله از اسفندماه تا 15 فروردین ماه در سراسر کشور برگزار می شود.

وی افزود: هدف از این برنامه، توسعه، تشدید نظارت بهداشتی مواد غذایی و اماکن عمومی به منظور حفظ و صیانت از امنیت غذایی و سلامت شهروندان و مسافرین نوروزی است.

دکتر لیاقتدار تاکید کرد: بازرسین بهداشت محیط مجهز به تجهیزات پرتابل و نمونه برداری از آب و مواد غذایی و سطوح از 8 صبح تا 8 شب؛ آماده خدمت رسانی به شهروندان هستند.

 


١٣:٤٥ - شنبه ١٩ اسفند ١٣٩٦    /    عدد : ٥٩٢٩٦    /    تعداد نمایش : ٣٥٣