صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار نوروزی خانواده دانشگاه با حضور وزیر بهداشت/ دکتر هاشمی: دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از افتخارات علمی جمهوری اسلامی ایران است

دکتر سید حسن هاشمی، وزیر بهداشت در دیدار نوروزی مدیران و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، با اشاره به لزوم حرکت در مسیر ارتقا و رشد علمی، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را از افتخارات علمی جمهوری اسلامی ایران دانست.
دکتر سید حسن هاشمی، وزیر بهداشت در دیدار نوروزی با مدیران و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دانشگاه را مظهر علم دانست و ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از افتخارات علمی جمهوری اسلامی ایران است و همواره در مسیر ارتقا قدم برمی دارد. در دنیای امروز برای رشد باید با رودخانه عظیم علمی دنیا همگام و همراه شویم، در غیراین صورت امکان ارتقا وجود ندارد.
رییس دانشگاه: توسعه خدمات بهداشتی و درمانی در سال 97
دکتر محمد آقاجانی، رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز در این دیدار ضمن تشکر از تلاش های وزیر بهداشت در تصویب بودجه سال ۹۷ حوزه سلامت، گزارشی از خدمت رسانی بی وقفه بیمارستان ها و مراکز تابعه دانشگاه در ایام تعطیلات نوروز ارائه داد و گفت: در این ایام 43 هزار نفر به اورژانس بیمارستان های دانشگاه در ایام نوروز مراجعه کردند که از این تعداد۵۰۰ نفر در بخش های ویژه بستری شدند.
به گفته وی، بیش از ۲۶۰ عضو هیات علمی در تعطیلات نوروز مشغول ارائه خدمت بودند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به وجود ظرفیت های قابل توجه دانشگاه در تربیت نیروی متخصص و تولید دانش در کشور، ادامه داد: اجرای برنامه های تحول آموزش پزشکی با رویکرد فعالانه در سال جدید در اولویت قرار دارد.
دکتر آقاجانی بیشترین جمعیت تحت پوشش دانشگاهی را در اختیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اعلام کرد و افزود: در سال جاری آموزش پزشکی هوشمند مبتنی بر نیازهای حوزه سلامت باید توسعه یابد. همچنین به یک مرکز سیمیلاتور برای آموزش پزشکی پیشرفته در زمینه مهارت آموزی و برگزاری امتحانات مهارت بر اساس نقشه طراحی شده نیاز است.
وی در خصوص پیشرفت های پژوهشی در دانشگاه تصریح کرد: برای پیشرفت هر چه بیشتر در این زمینه باید برعمق بخشیدن به پژوهش ها و اولویت قرار دادن پژوهش های HSR، کار آفرین، تولید محور و ثروت آفرین تمرکز شود.
دکتر آقاجانی با بیان اینکه خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه در سال 97 توسعه خواهد یافت، اظهار کرد: در حال حاضر ۳۰۰۰ تخت در دانشگاه فعال است که این میزان بر اساس افق 1404، به 6500 تخت افزایش می یابد.
وی از راه اندازی 100 تخت بیمارستانی در قرچک خبر داد و گفت: این پروژه در آینده ای نزدیک به بهره برداری می رسد. همچنین راه اندازی از 700 تخت بیمارستانی در بیمارستان شهدای تجریش تا اواخر سال 97 در دستور کار است. 
رییس دانشگاه، اظهار کرد: افزودن 300 تخت جدید به مجموعه تخت های بیمارستان مسیح دانشوری، از اقدامات سال ۹۸ است. از طرفی بنا داریم تا سال ۱۴۰۰ با کمک سرمایه گذاری خارجی دو بیمارستان ۱۰۰۰ تختخوابی در شرق تهران راه اندازی کنیم.
دکتر آقاجانی یادآور شد: احداث دو بیمارستان 200 تخت خوابی تخصصی در حوزه سرطان در تهران و ورامین با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام نیز از برنامه های سال های آینده دانشگاه است.
وی ارتقا بهره وری و مدیریت هزینه درآمد را یکی از اولویت های مهم در دانشگاه خواند و از سعی در ارتقای کیفیت خدمت رسانی به مردم در سال آینده خبر داد.
این دیدار 14 فروردین ماه با حضور وزیر بهداشت و معاونان وی، رییس، معاونان و مدیران دانشگاه و جمعی از کارکنان، پیشکسوتان، اعضای هیئت علمی، روسای دانشکده ها، بیمارستان های تابعه و سایر اعضای دانشگاه در سالن تربیت بدنی ستاد دانشگاه برگزار شد.


١٣:٤٠ - سه شنبه ١٤ فروردين ١٣٩٧    /    عدد : ٥٩٩٦٦    /    تعداد نمایش : ٩٦٨