صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار صمیمی با جانبازان در اولین روز هفته سلامت/دکتر آقاجانی: اثر وجودی ایثارگران باید رشد دانشگاه باشد

همزمان با فرا رسیدن روز جانباز و اولین روز از هفته سلامت، دکتر آقاجانی رئیس دانشگاه با جانبازان و ایثارگران شاغل در دانشگاه دیدار کرد.

دکتر آقاجانی در این دیدار گفت: در سنگر دانشگاه افتخار داریم که در خدمت تعداد بسیاری از ایثارگران معزز هستیم. حضور 344 جانباز و آزاده سرافراز در دانشگاه افتخار بزرگی است که همواره خاطره ایثار و شهادت در دانشگاه را زنده نگه می دارند.

وی ایثارگران را الگوی واقعی خدمت خالصانه توصیف کرد و اظهار داشت: به مدد حضور ایثارگران و خانواده های معظم شهدا بایستی این روحیه ایثار را زنده نگه داریم. در زمان فعلی بیش از هر زمانی به ایثار نیازمندیم. در هر مجموعه دانشگاه که ایثارگری فعالیت می کند، هم خود فرد در مجموعه باید بدرخشد و هم آن مرکز باید در مجموعه دانشگاه بدرخشد.

رئیس دانشگاه نقش ایثارگران را بسیار موثر دانست و اذعان داشت: اثر وجودی ایثارگران باید رشد دانشگاه باشد و این باید ملموس و محسوس باشد. ارائه خدمات گسترده بهداشتی و درمانی و پوشش بیش از 5 میلیون نفر در شهر تهران نیازمند همین روحیه تلاشگرانه است.

دکتر آقاجانی با تببین نقش عملکردی جانبازان سرافراز اشاره کرد: ایثارگران و جانبازان ستاره هایی هستند که در این روزگار سخت  برای حل مشکلات در حوزه بسیار مهم سلامت باید در جای جای مجموعه بدرخشند و مجموعه را به پیش ببرند.

وی در پایان بر نقش دانشگاه در برابر این ایثارگری ها تأکید کرد و گفت: دانشگاه وظیفه دارد بستر رشد و پیشرفت ایثارگران و جانبازان را فراهم کند. این جهادگران و تلاشگران همواره اثبات کرده اند که بدون چشمداشت مالی و خالصانه خدمت کرده اند.

شایان ذکر است در این دیدار، دکتر پیری مشاور رئیس و مدیر حوزه ریاست دانشگاه و دکتر موسوی مشاور رئیس دانشگاه در امور شاهد و ایثارگر در خصوص نقش و مقام والای جانبازان نکاتی را بیان کردند. در این برنامه جانبازان و ایثارگران نیز به بیان دغدغه ها و مسائل مد نظر خود پرداختند.

گزارش تصویری این دیدار را از اینجا ببینید.


٢٠:٥٣ - شنبه ١ ارديبهشت ١٣٩٧    /    عدد : ٦٠٦٩٣    /    تعداد نمایش : ٤٥٨