صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

خدمتی جدید در بیمارستان امام حسین (ع)/ بخش جراحی فک و صورت در این مرکز آغاز به کار کرد

دکتر محسن دالبند، رئیس بخش جراحی فک و صورت بیمارستان امام حسین (ع)، از آغاز به کار بخش جراحی فک و صورت این مرکز خبر داد.
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در ابتدا با اشاره به جایگاه رشته جراحی فک و صورت در کشور، گفت: تخصص جراحی فک و صورت نسبت به سایر تخصص های پزشکی، نوپا است و هنوز شناخت زیادی نسبت به این رشته وجود ندارد؛ همین امر سبب می شود که بسیاری از بیماران به موقع مراجعه نکنند و یا در هنگام مراجعه، عوارض بسیار زیادی از بیماری را متحمل شوند. 
دکتر دالبند اظهار داشت: سرویس جراحی فک و صورت بیمارستان امام حسین (ع) از سال 94، با فعال کردن درمانگاه و اتاق عمل شروع به فعالیت کرد. سپس از فروردین 95، همزمان با استقرار رزیدنت های جراحی فک و صورت در این مرکز، درمانگاه ها منظم تر و اتاقهای عمل فعال تر شدند.
دکتر دالبند از اخذ مجوز افتتاح بخش جراحی فک و صورت و شروع به کار این بخش در اواخر سال 96، خبر داد و افزود: با آغاز به کار رسمی این بخش، پروتکل های آموزشی، راندهای اتندی و دستیاری و آموزش بر بالین بیمار محقق شد. در حال حاضر بخش جراحی فک و صورت با اختصاص 8 تخت فعال، 9 رزیدنت و 7 استاد در حال ارائه خدمت به بیماران است .
وی افزود : جراحی بازسازی شکستگی های فک و صورت، جراحی ضایعات پاتولوژیک فک و صورت، جراحی اصلاح نواقص استخوانی، جراحی های زیبایی فک و صورت و بینی و جراحی اصلاح ناهنجاری های مادرزادی از جمله خدمات قابل ارائه توسط سرویس جراحی فک و صورت است.
دکتر دالبند با بیان اینکه بسیاری از اعمال جراحی سرویس فک و صورت به صورت مشترک با سایر گروه ها اعم از مغز و اعصاب، گوش و حلق و بینی، اطفال و چشم انجام می گیرد، افزود : به دلیل حضور تمامی رشته های تخصصی، اعمال جراحی در ناحیه فک و صورت در بیمارستان امام حسین (ع) قابل انجام است و این مزیت بیمارستان امام حسین (ع) نسبت به سایر مراکز درمانی به شمار می رود.
وی از راه اندازی تیم جراحی شکاف کام و لب با همکاری متخصصین اطفال و زنان و زایمان و ارائه تمامی خدمات با تعرفه دولتی در مرکز امام حسین (ع) ابراز امیدواری کرد.
شایان ذکر است، درمانگاه جراحی فک و صورت، شنبه تا چهارشنبه در محل درمانگاههای تخصصی امام حسین دایر است. 


١٢:٤٣ - شنبه ٨ ارديبهشت ١٣٩٧    /    عدد : ٦١١١٣    /    تعداد نمایش : ٤٩٣٨