صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

پذیرش مستقیم دکترای تخصصی طب سنتی ایرانی در دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی

دکتر روشنک مکبری نژادمعاون آموزشی، دانشجویی و فرهنگی دانشکده طب سنتی اظهار داشت: طب سنتی ایرانی از نگاه تاثیر بر ارتقاء سلامت و درمان بیماری، قویا تاثیرگذار و متکی بر اصول شناخته شده‏ای است.

وی با اشاره به اختصاص  بند 12 سیاستهای کلی سلامت ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری به طب ‌‌سنتی گفت: در این بند به بازشناسی، تبيين، ترويج، توسعه و نهادينه کردن طب سنتی ايران، استاندارد سازی، روزآمد كردن روش‌های تشخيصی و درمانی طب سنتی اشاره شده است و این امر تنها  با تلاش علمی و دانشگاهی قشر جوان و تحصیل کرده حوزه پزشکی محقق خواهد شد.

به گفته دکتر مکبری نژاد: گسترش عالمانه و منطقی طب سنتی از اصلی‏ترین راههای نیل به خودباوری علمی است.

وی توجه به سیاستهای کشور در راستای اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی و از سوی دیگرعدم وابستگی و جلوگیری از خروج بی رویه ارز را از جمله دستاوردهای توجه به طب ایرانی دانست و گفت: دانشکده طب سنتی تلاش می کند در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری از تمام ظرفیتهای خود در اجرای این وظیفه بهره برداری کند.

 دکتر مکبری نژاد با اشاره به استفاده از ظرفیت آئین نامهMD-PhD در دانشکده طب سنتی اظهار داشت: این مهم مسیر ارزشمندی برای نیل به این اهداف و تشویق دانشجویان پزشکی برای ورود به عرصه طب سنتی می‏باشد. با بهره‏ گیری حداکثری از ظرفیت نیروی جوان و دانشجویان پزشکی نخبه در حوزه بهداشت و سلامت با توجه به قابلیت‏های بالقوه و بالفعل طب سنتی ایران، قرارگرفتن دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در جایگاه دانشگاههای نسل سوم دور از انتظار نخواهد بود.

وی ادامه داد: دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در نظر دارد برای دومین سال متوالی در قالب آیین نامه مصوبMD-PhD اقدام به پذیرش دانشجو در دوره تخصصی طب سنتی از میان دانشجویان برتر دوره اینترنی رشته پزشکی نماید.

معاون آموزشی، دانشجویی و فرهنگی دانشکده طب سنتی از جمله امتیازات این دوره ها را؛ ورود مستقیم و بدون آزمون دانشجویان از مرحله انترنی به این دوره، اعطای دو دانشنامهMD وPh.D. در پایان دوره، حذف بخش های مینور و کاهش دوره پزشکی عمومی و معاف از ارائه پایان نامه دوره پزشکی عمومی ذکر کرد.

وی در خاتمه اظهار داشت: علاقمندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص پذیرش بدون آزمون دوره دکتری تخصصی طب سنتی(MD-PhD) به سایت دانشکده طب سنتی به آدرسhttp://traditional.sbmu.ac.ir مراجعه نمایند.

 


١٢:٣٤ - سه شنبه ١٢ تير ١٣٩٧    /    عدد : ٦٤٠٨٣    /    تعداد نمایش : ٨٧٣