صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

مردم قرچک از خدمات مطلوب بیمارستانی بهره مند شدند

دکتر آقاجانی رییس دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی در مراسم افتتاح بیمارستان برکت شهیدستاری قرچک که با حضور جمعی از مسوولان برگزار شد، اظهار داشت: امروز روز خوبی برای مردم شهرستان قرچک و مجموعه دانشگاه است چرا که مردم شهرستان قرچک با 240 هزار نفر جمعیت تاکنون دسترسی به امکانات بیمارستانی در این سطح نداشته اند.

وی با اشاره به برکات اجرای طرح تحول نظام سلامت و مشارکت ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره)، این بیمارستان را اولین بیمارستانی در منطقه قرچک معرفی کرد که به ارائه خدمات درمانی و بهداشتی می پردازد.

رییس دانشگاه خاطرنشان کرد: در جنوب شهرتهران شهرستانهای قرچک، ورامین، پیشوا و پاکدشت با جمعیتی بالغ بر یک میلیون نفر ضریب شاخص تخت بیمارستانی 3دهم درصد و متوسط 1.6 دهم به ازای هر نفر؛ این آمار به معنی این است که این منطقه یکی از محرومترین مناطق کشوراست.  وی توجه به افزایش امکانات درمانی  و بهداشتی به  این منطقه بعنوان یکی از نزدیکترین مناطق به شهر تهران را ضروری دانست.

دکتر آقاجانی در ادامه ضمن معرفی بیمارستان شهید ستاری قرچک اظهار داشت: این بیمارستان در زمینی به مساحت 30 هزار متر مربع، امکان استفاده از پد هلی کوپتر به منظور انتقال مجروحان اورژانسی، با ظرفیت 74 تخت فعال بیمارستانی که  در بخش های اورژانس، جراحی، داخلی، زنان و زایمان، رادیولوژی، نوزادان، مراقبت های ویژه و آزمایشگاه خدمات خود را به ساکنین شهرستان قرچک ارائه خواهد کرد.

وی ادامه داد: این مرکز 45 پزشک متخصص در هفت رشته تخصصی  در اختیار دارد که در حال حاضر 136 نفر در این مرکز مشغول به کار هستند (در آینده این تعداد نیرو به 218 نفر افزایش می یابد.).

وی در خاتمه سخنان خود اظهار امیدواری کرد که با افزایش تخت های این بیمارستان به 200 تخت با همکاری سازمان مسکن و شهرسازی توسعه این بیمارستان را شاهد باشیم.     

 


١٣:٥٩ - پنج شنبه ٢٨ تير ١٣٩٧    /    عدد : ٦٤٧٠٥    /    تعداد نمایش : ٦٨١