صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

نشست معاونین دانشجویی- فرهنگی و آموزشی دانشگاه با دبیران شورای صنفی دانشجویان

دبیران شورای صنفی دانشجویان دانشگاه؛ دغدغه های خود را با معاونین دانشجویی- فرهنگی و آموزشی دانشگاه درمیان گذاشتند.
این نشست باحضور دکتر کدخدازاده معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه، دکتر ضیایی معاون آموزشی دانشگاه و جمعی از روسای دانشکده ها به منظور طرح و پاسخدهی به مشکلات آموزشی دانشجویان در دانشکده های تابعه دانشگاه، روز یکشنبه 20 آبان ماه در معاونت آموزشی دانشگاه برگزار شد.
در ابتدای این نشست دکتر کدخدازاده از روند مطالبه گری شورای صنفی دانشجویان اظهار خرسندی کرد و این نهاد را محق ترین نهاد در پیگیری مطالبات دانشجویان دانست.
در ادامه این جلسه معاون آموزشی دانشگاه بر استفاده از ظرفیت های بالقوه دانشجویان در پیشبرد اهداف آموزشی و سیاست گذاری در این زمینه تأکید کرد و اظهار داشت: دانشجویان دانشگاه به عنوان رکن اول دانشگاه هستند، براین اساس باید جلساتی منظم با آنها داشت. دکتر ضیایی همچنین از پیگیری مسایل دانشجویان توسط دبیران شورای صنفی قدردانی کرد.
"علیرضا حاتمی" دبیر شورای صنفی مرکزی دانشگاه در بخش دیگری از این نشست با اشاره به مشکلات عمده ای نظیر: شفافیت در سهمیه های پذیرش و کمبود ها در امکانات آموزشی از آمادگی شورای صنفی برای دراختیار گذاشتن ظرفیت های فکری و اجرایی دانشجویان جهت حل مسایل آموزشی خبر داد.
گفتنی است در ادامه این جلسه دبیران شورای صنفی در دانشکده های گوناگون و همچنین دبیر شورای صنفی تحصیلات تکمیلی به طرح مشکلات آموزشی خود پرداختند.
شایان ذکر است عدم پرداخت کارانه دستیاران، کیفیت غذای بیمارستان ها، پایین بودن نسبت اساتید به دانشجویان در دانشکده پرستاری و مامایی، عدم تعیین حداکثر ساعت کاری ویژه دانشجویان دستیاری، متفاوت بودن ظرفیت ها و سهمیه های پذیرش در برخی از رشته ها، چالش های پیش روی دانشجویان مقطع تحصیلات تکمیلی در زمینه انجام کارهای پژوهشی و ارائه مقالات و...؛ از موارد مطروحه در این نشست بود.


١١:٣١ - سه شنبه ٢٢ آبان ١٣٩٧    /    عدد : ٧٠١٣٨    /    تعداد نمایش : ٢٧٠