صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس دانشکده داروسازی: نیاز صنایع داروسازی از دل دانشگاه استخراج می‌شود

رئیس دانشکده داروسازی با بیان اینکه صنعت برای پیشبرد اهداف خود نیاز زیادی به دانشگاه دارد، گفت: با توجه به رقابتی شدن صنایع داروسازی، بیشتر صنایع به دنبال داروها و فرمولاسیون‌های جدید هستند که همه این‌ها از دل دانشگاه استخراج می‌شود.


دکتر حسین وحیدی در گفت‌و‌گو با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درباره دستاورد‌های دانشکده داروسازی، بعد از انقلاب اسلامی اظهار کرد: دانشکده از زمان افتتاح در سال 1366 تا کنون، دستاوردهای زیادی در حوزه داروسازی برای کشور داشته است.

 

وی با اشاره به اینکه دانشکده داروسازی در سال‌های اولیه تأسیس از نظر فضای فیزیکی محدودیت‌هایی داشته است، یادآور شد: در 10 سال گذشته با گسترش فضای فیزیکی و امکانات، دانشکده رشد زیادی در حوزه دارو داشته است.

 

رئیس دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ادامه داد: دانشکده داروسازی با توجه به فضای مناسب و امکانات زیادی که با راه‌اندازی آزمایشگاه‌ها پیدا کرده است، در عرصه کشور دستاوردهای زیادی برای عرضه دارد.

 

 دکتر وحیدی ارائه خدمات گسترده در حوزه کنترل دارو را یکی از دستاوردهای این دانشکده عنوان کرد و گفت: در طول سال‌های اخیر آزمایشگاه و تجهیزات بسیار پیشرفته‌ای در دانشکده راه‌اندازی شده است و خدمات بسیار گسترده‌ای را درباره  کنترل داروها به وزارت بهداشت ارائه می‌دهد که این یکی از دستاوردهای مهم دانشکده است.

 

رئیس دانشکده داروسازی درباره دستاوردهای دانشگاه در حوزه تولید دارو گفت: حدود هشت دارو را هدف‌گذاری کردیم که دانش فنی اکثر آن‌ها آماده شده و بعضی از آن‌ها در حال آماده شدن برای ورود به بازار دارویی کشور هستند.

 

وی همچنین ایجاد و گسترش مراکز اقماری دانشکده را از دیگر دستاوردهای دانشگاه عنوان کرد و گفت: ایجاد مراکز تحقیقاتی، مرکز رشد دارویی و تعداد بیش از ۲۰ شرکت دانش بنیان که فرآورده‌های بسیاری از آن‌ها وارد بازار دارویی کشور می‌شود از دیگر دستاوردهای دانشکده از ابتدای تأسیس تا کنون است.

 

دکتر وحیدی با ابراز امیدواری نسبت به دانشجویان جوانی که در این دانشکده تحصیل می‌کنند، اظهار کرد: امیدواریم به دست توانمند جوانانی که کم کم در دانشگاه به عنوان هیئت علمی به ما می‌پیوندند شاهد  رشد علمی بسیار خوبی در دانشکده باشیم

 

رئیس دانشکده داروسازی در پایان با اشاره به لزوم گسترش ارتباط صنعت با دانشگاه باشد، یادآور شد: ما روزانه شاهد این هستیم که شرکت‌های مختلف دارویی وارد دانشکده می‌شوند و خواهان استفاده از ظرفیت‌های علمی استادان هستند.

 

انتهای پیام/


١٨:٠٣ - چهارشنبه ١٧ بهمن ١٣٩٧    /    عدد : ٧٤٠٦٩    /    تعداد نمایش : ٣١٨