صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

راه‌اندازی کلاس‌های آمادگی زایمان در مرکز خدمات جامع سلامت فشم

کلاس‌های آمادگی برای زایمان با هماهنگی کارشناس مسئول بهداشت خانواده و با حضور مدرس دوره‌دیده در مرکز فشم  از 15 بهمن‌ماه آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، کلاس‌های آمادگی برای زایمان باهدف ترویج زایمان ایمن و افزایش اطلاعات مادران در مورد برنامه‌های مراقبتی و بهداشتی در دوران بارداری، زایمان و پس از زایمان و کمک به مادر باردار برای کاهش استرس و کنترل درد و آموزش نگهداری صحیح از نوزاد، اصول شیردهی صحیح  و همچنین آماده کردن سایر اعضای خانواده  است .

 
در این کلاس‌ها، ورزش‌های دوران بارداری نیز آموزش داده می‌شود. تغذیۀ مناسب در بارداری یکی دیگر از مواردی است که در این کلاس‌ها آموزش می‌دهند. تغییرات فیزیولوژیک بدن، موارد رشد جنین، انواع زایمان و راه‌های کاهش درد، تکنک‌های آرام‌‌سازی و علائم خطر در بارداری نیز در این کلاس‌ها بررسی می‌شود و به خانم‌های باردار، خود مراقبتی را آموزش می‌دهند. مراحل زایمان طبیعی و نحوۀ شیردهی و پوشک کردن نوزاد نیز از دیگر موارد آموزشی این کلاس‌ها است.
 
 
تمامی مادران باردار علاقه مند از هفته 16 بارداری می‌توانند طی حداقل 8 جلسه  با حضور در مرکز خدمات جامع سلامت فشم در این کلاس‌ها شرکت کنند و از فواید آموزش این جلسات بهره‌مند شوند.
 
انتهای پیام/


١٤:٥٨ - سه شنبه ٢٣ بهمن ١٣٩٧    /    عدد : ٧٤١٨٦    /    تعداد نمایش : ١٦٥