صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

سومین کنگره «سلامت مردان» اول اسفند ماه آغاز به کار می کند

سومین کنگره «سلامت مردان» و یازدهمین کنگره «مرکز تحقیقات بهداشت باروری و ناباروری»، اول تا سوم اسفندماه در مرکز همایش های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار می شود.دکتر سید جلیل حسینی رئیس سومین کنگره «سلامت مردان» در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، از برگزاری سومین کنگره «سلامت مردان» و یازدهمین کنگره «مرکز تحقیقات بهداشت باروری و ناباروری» با همکاری دفتر سلامت جمعیت،خانواده و مدارس وزارت بهداشت و مرکز مدیریت بیماری ای غیر واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و شهرداری خبر داد.

دکتر حسینی درباره این کنگره اظهار کرد: سلامت مردان از سال 1384 در کشور شروع و پیشنهاد داده شد و از سه سال پیش هم کنگره سلامت مردان در حال اجراست.


 موسس مرکز تحقیقات سلامت مردان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، با اشاره به اهمیت نگاه جامع علمی و پژوهشی به سلامت مردان یادآور شد:  بعد از تاسیس اولین مرکز تحقیقات سلامت مردان، با توجه به ضرورت توجه به بیماری های مربوط به مردان، مرکز تحقیقات سلامت مردان و بهداشت باروری با حمایت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزاری سالانه کنگره سلامت مردان را در برنامه سالانه خود دارد.

وی با بیان اینکه موضوع سلامت مردان در دنیا نیز مورد توجه قرار گرفته است، یادآور شد:  سالی که دانشگاه آغاز به برگزاری کنگره کرد، این کنگره در پنج کشور دیگر برگزار می شد، اما در حال حاضر موضوع سلامت مردان در آمریکا، آسیا، اروپا و سراسر دنیا مورد توجه است و این یکی از افتخارات دانشگاه‌ علوم پزشکی شهید بهشتی است که در این زمینه پیشرو و پیشگام بوده است.

 


دکتر حسینی، پایه گذار سلامت مردان در ایران و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در پایان یادآور شد: دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی پایه گذار اطلاع رسانی درباره سلامت مردان در طول یک دهه و عمق دادن به پروژه های علمی در این حوزه از طریق مرکز تحقیقات مردان بوده است.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، محورهای مورد بحث «سومین کنگره سلامت مردان» سلامت جنسی، رفتارهای جنسی، عوامل اجتماعی موثر بر سلامت مردان و سلامت در همه سنین است.

 

 محورهای کنگره ناباروری مردان نیز اپیدمیولوژی وضعیت ناباروری درایران، تبعات روانی، اجتماعی و خانوادگی، ناباروری ناشی از سرطان و درمان های آن و محورهای کنگره سرطان های شایع مردان (پروستات، ریه، مثانه، کبد) نیز پیشگیری، تشخیص (غربالگری)، درمان، بازتوانی و حمایت از بیماران است.

 


علاقه مندان جهت دریافت اطلاعات بیشتر می توانند به پایگاه الکترونیکی کنگره به آدرس www.irhrc2019.ir مراجعه کرده و یا با شماره تلفن 88249775-021 تماس بگیرند.

 


انتهای پیام
 


١٥:١٤ - يکشنبه ٢٨ بهمن ١٣٩٧    /    عدد : ٧٤٣٥٨    /    تعداد نمایش : ٢٨٨