صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

آماده باش مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در آستانه چهارشنبه آخر سال

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از آماده باش تمام مراکز درمانی واورژانس پیش بیمارستانی (115) برای خدمت رسانی به مصدومان احتمالی حوادث چهارشنبه پایانی سال از بیست و یکم تا بیست و هشتم اسفندماه خبر داد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و به نقل از معاونت درمان دکتر امیر هاشمی با بیان اینکه  هر ساله همزمان با شب چهارشنبه پایان سال، حوادث و مصدومیت های ناخواسته ای رخ می دهد که در برخی موارد منجر به نقص عضو و یا حتی فوت مصدوم می شود، اظهارکرد:  امسال اجرای طرح آموزش و آگاه سازی همگانی در جامعه برای کاهش حوادث چهارشنبه سوری با تلاش اورژانس پیش  بیمارستانی در سراسر کشور آغاز شده است.

 

وی افزود: به همین دلیل فوریتهای پزشکی کشور هر سال تلاش می کند با آموزش به مردم، آمار این حوادث را به حداقل ممکن برساند.

 

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتیبا اشاره به اینکه نوجوانان و جوانان جمعیت عمده جشن چهارشنبه پایان سال را تشکیل می دهند، یادآور شد: آموزش و پرورش یکی از نهادهای مؤثر برای کاهش خطرات ناشی از این جشن به شمار می‌رود که می‌تواند با فرهنگ‌سازی صحیح از خطرات احتمالی بکاهد.

 

 وی افزود: امسال نیز فوریتهای پزشکی کشور با هدف کاهش حوادث چهارشنبه سوری و مصدومیت ها در این شب، طرح سراسری آموزش درباره پیشگیری، نحوه برخورد با سوختگی و آموزش لازم چهت کاهش خطرات احتمالی را ارائه می کند.

 

دکتر هاشمی یادآور شد: با توجه به اینکه در بیشتر موارد حوادث چهارشنبه سوری برای گروه سنی جوانان و نوجوانان رخ می دهد لذا اولویت ما بر آموزش دانش آموزان مدارس قرار دارد.

 

رئیس مرکز مدیریت حوادث گفت: آماده باش کلیه مراکز درمانی و حضور متخصصین مقیم طب اورژانس، جراحی وبیهوشی، افزایش نیروی انسانی اورژانس، تعیین تکلیف سریع بیماران و ایجاد فضای کافی برای پذیرش مصدومان احتمالی، افزایش ذخیره اقلام مصرفی و غیرمصرفی مرتبط در اورژانس از جمله اقدامات در راستای افزایش خدمات درمانی و کاهش عوارض بعدی ناشی از سوختگی است.

 

وی با اشاره به ابلاغ دستورالعمل اجرایی به کلیه مراکز درمانی، فعال بودن EOC  ( اتاق بحران )  دانشگاه و اعلام آمادگی کلیه بیمارستان‌ها را یادآور شد.

 

دکتر هاشمی با اشاره به استقرار اورژانس پیش بیمارستانی در مناطق مختلف افزود: در میادین و نقاط پر تراکم شهر آمبولانس های اورژانس ۱۱۵ به منظور امداد رسانی سریع‌تر به مصدومان احتمالی استقرار یافته است.

 

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی افزود: کلیه بیمارستان ها و پایگاه های اورژانس ۱۱۵ موظف هستند اطلاعات خود را درخصوص مصدومان حوادث در سامانه های «MCMC» و «so.tehran115.ir» وارد کنند.

 

وی در پایان به تمامی خانواده ها و والدین توصیه کرد با رعایت نکات ایمنی از بروز حوادث دلخراش و ناگوار برای فرزندان و جوانان خود جلوگیری کنند.

 

انتهای پیام/

 


١٠:٣٨ - دوشنبه ٢٠ اسفند ١٣٩٧    /    عدد : ٧٥٢٨٥    /    تعداد نمایش : ٢١٢