صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

اصلاح فرایندهای اداری، ماموریت اصلی مدیران ستادی در سال آینده

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بازنویسی و حذف برخی فرآیندهای اداری را مأموریت اصلی مدیران ستادی در سال آینده عنوان کرد و گفت: لازم است برخی فرآیندهای اداری با مطالعه دقیق‌ مهندسی و بازنویسی شوند تا مراجعه‌کنندگان مجبور نباشند برای انجام یک کار کوچک ساعت‌ها معطل شوند. 


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر محمد آقاجانی امروز22 اسفندماه در دیدار با مدیران ستادی دانشگاه که به‌منظور بررسی دستاوردها و تبیین اهداف سال جدید برگزار شد، اظهار کرد: دانشگاه مسیر پیشرفت خود را در حوزه‌های مختلف شناسایی و در نقاط مشخصی تعیین و روشن کرده که تدوین نقشه آموزش، شناسایی نقاط تمایز و مرجعیت علمی، جذب اعضای هیئت علمی، تدوین الگوی رشته مقاطع جدید و اقدامات متعدد دیگر از جمله این موارد است.

وی با اشاره به اقدامات موثر در حوزه پژوهش دانشگاه در یکسال گذشته همچون ارتقای 40 رتبه ای در نظام رتبه بندی لایدن، گفت: بصورت چشمگیری حجم تولیدات فناورانه و تولیداتی که به نفع کشور و مردم است، ارتقا یافته است.

یکدل و یک زبان برای حل مشکلات کشور تلاش کنیم

دکتر آقاجانی ادامه داد: سال گذشته دانشگاه در حوزه دانشجویی و فرهنگی شاهد اتفاقات مطلوبی هم چون توجه خاص به حوزه ورزش، ارتقای ورزش همگانی و قهرمانی، تجهیز سالن های ورزشی و افزایش اقدامات رفاهی دانشجویان بوده است.

وی ادامه داد: معاونت های توسعه و مدیریت منابع انسانی، بین الملل، بهداشت، درمان، و سایر مدیریت ها نیز منشا تحولات و پیشرفت های تاثیر گذاری بوده اند.

رییس دانشگاه با اشاره به تاثیر تحریم های ظالمانه بر وضعیت اقتصادی کشور، خاطر نشان کرد: در سال 98 مهمترین موضوعی که باید مورد توجه آحاد مردم و جامعه قرار گیرد وحدت، همدلی و مودت است.

دکتر آقاجانی با اشاره به ضرورت یکدلی و تلاش برای حل مشکلات کشور گفت: امید داریم که در سال پیش رو از عهده مشکلات به خوبی برآییم.

وی با بیان اینکه باید درک صحیحی از مشکلات پیش روی کشور و دانشگاه اتفاق بیفتد، یادآور شد: شرایط متفاوت است بنابراین باید متفاوت عمل کرد، اگر چنانچه با نگاه ملی و توجه به منافع عمومی کشور حرکت کنیم مطمئنا از دشواری های مسیر پیش رو کاسته خواهد شد.

 دکتر آقاجانی ادامه داد: دشواری ها و آسیب های جبهه جنگ نظامی کمتر از جنگ اقتصادی نیست و صرفا شیوه مقابله متفاوت است، در سال آتی همچون سال های گذشته این مهم را مد نظر قرار دهید که چشم امید جمعیت 5 میلیون و 400 نفر از شهر تهران، حاشیه ها و سراسر کشور به خدمات درمانی و بهداشتی بیمارستانها و مراکز دانشگاه است و باید چراغ این خدمات را روشن نگه داریم.

ضرورت توجه به اصل بهره وری و استفاده حداکثری از منابع  

رییس دانشگاه در بخش دیگری از این نشست خواستار تداوم خدمات آموزشی و رفاهی شد و راه حل استمرار این مهم را درک صحیح از موقعیت های موجود و کار مضاعف دانست.

توجه به اصل مهم بهره وری و استفاده حداکثری از منابع انسانی، مالی، فیزیکی و تجهیزاتی توصیه مهم دیگر رییس دانشگاه به مدیران ستادی بود.

وی  در ادامه پرهیز از سلیقه ای عمل کردن مدیران، تسهیل، بازنویسی و حذف برخی فرآیندهای اداری را خواستار شد و گفت: لازم است برخی فرآیندهای اداری، ضمن مطالعه، مهندسی و بازنویسی شوند تا مراجعه کنندگان مجبور نباشند برای انجام یک کار کوچک ساعت ها معطل شوند وارباب رجوع در سریع ترین زمان ممکن به خواسته خود برسد.

دکتر آقاجانی در این مراسم از تلاشهای ارزشمند مدیران ستادی قدردانی کرد و برای تمامی مردم و جامعه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی سالی با موفقیت و شادکامی را آرزو کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، نشست پایان سال مدیران ستادی دانشگاه با حضور اعضای هیات رییسه دانشگاه برگزار شد و مدیران دانشگاه به ارائه نظرات و پیشنهادات خود در این مراسم پرداختند.

انتهای پیام/     


١٥:٤٤ - چهارشنبه ٢٢ اسفند ١٣٩٧    /    عدد : ٧٥٤٣٦    /    تعداد نمایش : ٤٦٨