صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

معاینه دهان و دندان حدود 652 هزار دانش آموز ابتدایی در سال 97

رئیس سلامت دهان و دندان معاونت امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، از معاینه دهان و دندان 651 هزار و 950 دانش آموز مقطع ابتدایی در سال 97 خبر داد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و به نقل از معاونت امور بهداشتی، دکتر طاهری درباره برنامه های این معاونت در سال 97 در راستای ارتقای سطح سلامت دهان و دندان جامعه اظهار کرد: این برنامه توسط بهورزان و مراقبان سلامت در دو مرحله در سال تحصیلی 98-97 در حال اجراست.

وی ادامه داد: در مرحله اول تعداد 651 هزار و 950 دانش آموز مقطع ابتدایی معاینه و وارنیش فلوراید تراپی شده و آموزشهای لازم را فرا گرفتند.

رئیس سلامت دهان و دندان معاونت امور بهداشتی دانشگاه گروه هدف دندانپزشکی را کودکان زیر شش سال، نوجوانان 14-6 سال، مادران باردار و شیرده عنوان کرد و گفت: جهت حفظ و ارتقا سطح سلامت دهان و دندان دانش آموزان، طرح تحول سلامت دهان و دندان عاری از پوسیدگی دانش آموزان پایه ششم ابتدایی اجرا شد.

دکتر طاهری افزود: در این طرح دندانپزشکان با مراجعه به تعدادی از مدارس تحت پوشش، پس از معاینه دانش آموزان این پایه تحصیلی، افراد نیازمند خدمات دندانپزشکی را جهت دریافت خدمات سطح دو، به مراکز خدمات جامع سلامت ارجاع می دهند.

وی همچنین از انجام 13 هزار و 445 خدمت ترمیم و فیشور سیلانت در گروه سنی شش تا 14 سال خبر داد و افزود: در گروه سنی زیر دو سال مراقبان و بهورزان ضمن تحویل مسواک انگشتی به والدین در سه نوبت در شش، 12 و 18 ماهگی کودک، نحوه استفاده از آن را به ایشان آموزش می دهند و در سال جاری تعداد 42261 مسواک انگشتی در پایگاه‌های سلامت و خانه های بهداشت توزیع شده است.

رئیس سلامت دهان و دندان معاونت امور بهداشتی دانشگاه افزود: همچنین در گروه سنی سه تا شش سال، تعداد 30 هزار و 361 کودک، معاینه و وارنیش فلورایدتراپی شده اند.

وی در پایان درباره افزایش بهره مندی مراجعان از خدمات و واگذاری مشارکتی واحدهای دندانپزشکی یادآور شد: جهت افزایش و توسعه ارائه خدمات دندانپزشکی و نیز استفاده از ظرفیت های خالی واحد های دهان و دندان مراکز خدمات جامع سلامت، واگذاری واحدهای واجد شرایط در نیمه دوم سال 97 آغاز شد.

انتهای پیام


٠٢:٥١ - جمعه ٢ فروردين ١٣٩٨    /    عدد : ٧٥٧٣٥    /    تعداد نمایش : ١٦٢