صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

حضور مستمر بیش از 150 پزشک متخصص در بیمارستانها در نوروز/ تاکنون بیش از 19هزار نفر به اورژانس مراکز درمانی دانشگاه مراجعه کرده اند

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه ضمن تشریح مجموعه اقدامات حوزه درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در طرح سلامت نوروزی، از مراجعه 19هزار و 653نفر از آغاز تا پایان روز چهارم تعطیلات نوروزی به اورژانس مراکز درمانی دانشگاه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر هاشمی با اشاره به آماده باش کلیه مراکز درمانی دولتی و خصوصی تابعه دانشگاه در طرح سلامت نورزی گفت: روزانه بالغ بر 150 متخصص در بیمارستان ها به ارائه خدمت مشغول اند تا مردم عزیز برای درمان خود نگرانی نداشته باشند.
 
وی خاطرنشان کرد: براساس اطلاعات ثبت شده در سامانه رصد سلامت، در چهارروز اول تعطیلات نوروزی 14هزار و 320 نفر از مراجعان به اورژانس مراکز درمانی دانشگاه بصورت سرپایی درمان و  5 هزار و 333 نفر نیز در بخش اورژانس بستری شدند که از این تعداد 217مورد بستری در بخش های ویژه و 1092 بستری در سایر بخش ها انجام شده است.
 
 رئیس مرکز مدیریت حوادث یادآور شد: از زمان اجرای طرح سلامت نوروزی تاکنون تعداد 453 مورد عمل جراحی اورژانسی و 197مورد عمل جراحی الکتیو در مراکز درمانی دانشگاهی انجام شده است.
 
وی با اشاره به دو طرح247( مدیریت سکته حاد قلبی) و  724( مدیریت سکته حاد مغزی) گفت: در این مدت 10 مورد سکته حاد قلبی و 25 مورد سکته حاد مغزی در قالب این طرح ها، توسط متخصصان در مراکز درمانی از خطر ناتوانی و مرگ  نجات یافتند.
 
دکتر هاشمی درخصوص اقدامات نظارتی حوزه معاونت درمان نیز گفت: با آغاز طرح سلامت نوروزی مدیران و کارشناسان حوزه معاونت درمان در قالب یک برنامه مشخص 83 بازدید بیمارستانی توسط کارشناسان و مدیران حوزه درمان، 26 بازدید توسط هیات رئیسه دانشگاه ه و یک مرکز دندانپزشکی  مورد بازدید قرار گرفته است.
 
انتهای پیام/


٠١:٠٥ - دوشنبه ٥ فروردين ١٣٩٨    /    عدد : ٧٥٧٤٤    /    تعداد نمایش : ١٩٥