صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید کارشناسان معاونت غذا و داروی دانشگاه از 30 داروخانه شبانه روزی در تعطیلات نوروز

کارشناسان معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از  ۲۹ اسفندماه تاکنون از حدود ۳۰ داروخانه شبانه روزی در تهران، قرچک و ورامین با هدف کنترل وضعیت حضور مسئول فنی، قیمت دارو و ارایه خدمات لازم براساس ضوابط مربوطه بازدید کرده اند.


 به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و به نقل از معاونت غذا و دارو، بازدید، بازرسی و بررسی وضعیت دارویی و ملزومات مراکز پزشکی و درمانی مراکز درمانی تابعه دانشگاه به منظوررفع کمبود های احتمالی در این مراکز، از 29 اسفندماه آغاز شده است و تا هفدهم فروردین دارد.

بیمارستان های زعیم وشهدای پاکدشت ۲۹ اسفند و دوم فروردین دو مرتبه مورد بازدید قرار گرفته‌اند و همچنین از مراکز درمانی لقمان حکیم، مهدیه، مسیح دانشوری، مدرس و بیمارستان شهید مفتح ورامین نیز بازدید شده است.

سوم فروردین ماه نیز بیمارستان های امام خمینی (ره) فیروزکوه، سوم شعبان دماوند و مرکز خیریه حضرت فاطمه (س) دماوند توسط کارشناسان دارویی این معاونت مورد بازدید و بازرسی قرار گرفته اند.
براساس گزارش های کارشناسان در این بیمارستان ها مشکل و کمبود دارو و ملزومات پزشکی بصورت حاد و خاص وجود نداشته است.

با هماهنگی های صورت گرفته، مقرر شده است که هلدینگ دارویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در ایام تعطیلات نوروزی با تمام داروخانه های مراکز پزشکی و درمانی تابعه دانشگاه برای رفع مشکلات احتمالی همکاری و مساعدت لازم را انجام دهد.

همچنین مشکلات بسیار محدودی که از برخی مراکز گزارش شده، با هماهنگی مدیریت دارو، معاونت و همکاری و هماهنگی واحد نظارت بر شرکت های توزیعی وفوریتی واردات دارو رفع شده است و درحال حاضر مشکل خاصی وجود ندارد.

مرکز اطلاع رسانی معاونت بصورت شبانه روزی و بیست و چهار ساعته با تلفن ۸۴۲۴۸ داخلی ۶۳۱۰ و داخلی ۶۳۱۲ آماده دریافت، ثبت و پیگیری شکایت مردمی در زمینه مواد غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی است.

در سایر حوزه های معاونت غذا و دارو نیز اقدامات لازم با رعایت اولویت های دانشگاه و سازمان غذا و دارو براساس برنامه های تنظیم شده در حال اجرا و اقدام است.

انتهای پیام/


٢٠:٣٠ - شنبه ٣ فروردين ١٣٩٨    /    عدد : ٧٥٧٥٧    /    تعداد نمایش : ٢٣٢