صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

کلینیک خدمات دهی مشاوره و سلامت روان دانشگاه در مركز خدمات جامع سلامت صبارو افتتاح شد

نخستین کلینیک خدمات دهی مشاوره و سلامت روان دانشگاه با حضور دکتر کدخدازاده معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه و دکتر عرشی معاون امور بهداشتی دانشگاه سه شنبه 20 فروردین ماه رسما آغاز به کار کرد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به نقل از معاونت دانشجویی و فرهنگی، این کلینیک به همت معاونت دانشجویی و فرهنگی و با همکاری معاونت امور بهداشتی افتتاح شده است و خدمات مشاوره و سلامت روان را ارایه می کند.

در ابتدای مراسم دکتر کدخدازاده افتتاح این کلینیک را اقدامی مهم و آغازی برای ارائه خدمات گسترده تر به دانشگاهیان و عامه مردم برشمرد و اظهار امیدواری کرد با راه اندازی این مرکز شاهد تعالی خدمات روان درمانی و مشاوره در کلیه سطوح دانشگاه باشیم.

وی ضمن تقدیر از تمامی دست اندرکاران راه اندازی این کلینیک، این امر را باقیات و صالحات برای آنان برشمرد و افزود: این مرکز در فاز نخست به دانشجویان، در فاز دوم به همکاران دانشگاه و در فاز گسترده تر به عموم مردم منطقه خدمت ارایه خواهد کرد.

دکتر کدخدازاده تاکید کرد: با افتتاح این کلینیک، امکان ارائه خدمات هر چه با کیفیت تر در خارج از ساعات اداری و تحصیلی فراهم شده است و همچنین با توجه به موقعیت مکانی این مرکز دسترسی دانشگاهیان به خدمات مرتبط تسهیل می شود.

وی در خاتمه سخنان خود خاطرنشان کرد: سرویس دهی مطلوب در این حوزه، سلامت روان و کیفیت زندگی بهتری را در پی خواهد داشت که ما با هدف تحقق این شعار گام برمی داریم.

دکتر شهنام عرشی معاون امور بهداشتی دانشگاه نیز ضمن آرزوی موفقیت برای همکاران این مرکز، از همکاری این معاونت در راستای رفع نیازهای سخت افزاری این حوزه خبر داد.

در ادامه مراسم نوری رئیس مرکز مشاوره و سلامت روان دانشگاه اظهار داشت: این مرکز با هدف بهره وری و استفاده از ظرفیت های موجود، ارائه خدمات روان درمانی و مشاوره روانشناختی، ارتقای سطح سلامت روانی، اجتماعی و معنوی  در مجموعه صبارو راه اندازی شد.

وی افزود: مجموعه صبارو در حال حاضر به دانشجویان دانشگاه خدمات روان درمانی و مشاوره را به صورت رایگان ارائه می دهد که در ماه های آتی این خدمات به کارمندان و خانواده های آن ها نیز با در نظر گرفتن تخفیفات ویژه ارایه می شود.

رئیس مرکز مشاوره و سلامت روان دانشجویان دانشگاه گفت: در این مرکز خدماتی نظیر مشاوره و روان درمانی فردی(اضطراب، افسردگی، وسواس، کمرویی، پرخاشگری، مشکلات شخصیت و...)، مشاوره خانواده و زوج درمانی (مشاوره پیش از ازدواج، تعارضات زناشویی، مهارت های زناشویی، شکست عاطفی، طلاق و...)، مشاوره کودک و نوجوان(فرزند پروری، پرخاشگری نوجوان، کمرویی، مشاوره تحصیلی و شغلی) و مشکلاتی مانند وابستگی به مواد مخدر، ناکامی، بحران در زندگی و تجربه استرس شدید ارایه می شود.

وی در ادامه سخنان خود افزود: مراجعان نیازمند خدمات تخصصی روان درمانی، مشاوره و آموزش روانشناختی از طریق ثبت نام و پرداخت هزینه به صورت الکترونیک پذیرش خواهند شد.

رئیس مرکز بهداشت شمال تهران نیز با اشاره به این که مرکز بهداشت شمال تهران با دارا بودن 20 مرکز و 80 پایگاه 2 میلیون نفر جمعیت را تحت پوشش قرار داده است، گفت: هر اقدامی که در حوزه سلامت روان صورت پذیرد بسیار با اهمیت است زیرا سلامت روان دانشجویان به عنوان سکانداران آینده جامعه مهم است.

دکتر ترکمن نژاد مرکز جامع خدمات دهی سلامت صبارو را مرکزی برشمرد که با این اقدام در حیطه مشاوره و سلامت روان به صورت تخصصی و ویژه به ارائه خدمت می پردازد.

این افتتاحیه با حضور دکتر کدخدازاده معاون دانشجویی و فرهنگی، دکتر عرشی معاون امور بهداشتی، رئیس مرکز مشاوره و سلامت روان دانشجویان، رئیس مرکز بهداشت شمال تهران وجمعی از مسوولان، روانشناسان و مشاوران مرکز مشاوره دانشجویی و دانشجویان همتایار مشاوره سه شنبه 20 فروردین ماه برگزار شد.

در خاتمه این مراسم معاونان و هیات همراه از قسمت های مختلف این کلینیک بازدید کرده و از نزدیک در جریان نحوه ارایه انواع خدمات درمانی و مشاوره در این مرکز قرار گرفتند.

لازم به ذکر است این کلینیک با حضور مشاوران و روانشناسان مجرب از شنبه تا سه شنبه هرهفته از ساعت 20-16 آماده ارائه خدمات به مراجعان است که علاقمندان می توانند بمنظور کسب اطلاعات بیشتر و تعیین وقت قبلی با تلفن های 88033587 و 88045061 تماس حاصل کنند. کلینیک مذکور در میدان ونک- خیابان ونک- بعد از دانشگاه الزهرا- خیابان مجیدپور- پلاک 204 واقع شده است.

 


١١:٣٥ - چهارشنبه ٢١ فروردين ١٣٩٨    /    عدد : ٧٦٢٨٧    /    تعداد نمایش : ٦٥٨