صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

هفتمین کنگره پیشگیری و درمان چاقی ایران آذرماه برگزار می شود

هفتمین کنگره پیشگیری و درمان چاقی ایران با دیدگاهی نو به بخش مردمی در آذرماه سالجاری برگزار خواهد شد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و به نقل از پژوهشکده غدد درون ریز و متابولیسم، دکتر فریدون عزیزی، رئیس کنگره در اولین جلسه کمیته علمی که به منظور برنامه ریزی برای محتوای علمی کنگره در این پژوهشکده برگزار شد، گفت: در کشور ما علیرغم وجود برنامه های مناسب در راستای مقابله با بیماریهای غیرواگیر، طرحهای عملیاتی گسترده و موفقی در قیاس با این شیوع رو به تزاید این گروه از بیماریها، دیده نمیشود.

دکتر عزیزی در ادامه افزود: در برنامه هفتمین کنگره تلاش شده تا با جلب مشارکت نهادهای ذی مدخل و نیز تاثیرگذار در حوزه پیشگیری و شیوع چاقی، بتوان به یافتن سرنخهایی برای مسئولان اجرایی این سازمانها در جهت مقابله با این معضل اجتماعی دست یافت.

در بخش دیگری از این جلسه که. با حضور اعضای هیئت علمی از تخصصهای مختلف مرتبط با چاقی و نیز نمایندگان شهرداری تهران، دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت، اداره کل سلامت وزارت آموزش پرورش، شورای سلامت صدا و سیما و معاونت فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد، دکتر مجید ولی زاده، دبیر علمی کنگره، ضمن تقدیر از دبیران ادوار پیشین کنگره، اظهار کرد: با استفاده از تجارب دوره های قبل و نیز برنامه های معتبر مشابه اجرا شده در سایر نقاط دنیا، سرفصلهای کنگره در این دوره تدوین و تلاش شده تا با استفاده از ظرفیتهای موجود سایر نهادهای موثر، برنامه ای پربارتر و جامع تر را جهت استفاده گروههای مختلف مخاطب کنگره ارائه نمایند.

 وی همچنین از برنامه ریزی برای طراحی اپلیکیشن مخصوص کنگره خبر داد و گفت: با این اپلیکیشن می توان علاوه بر درج برنامه های کنگره و اسلایدها، نسبت به ثبت نام و هدایت و راهنمایی شرکت کنندگان نیز اقدام کرد.

در ادامه دکتر محمد هاشمی، دبیر اجرایی کنگره به ارائه برنامه اولیه کنگره پرداخت.

وی ضمن مطرح کردن الگوی کلی برنامه، ظرفیت انجام برنامه های علمی را با توجه به سالنهای موجود، تشریح کرد.

دکتر هاشمی ضمن مطرح کردن سرفصل عناوین برنامه ها، گفت: این کنگره با پنج سخنرانی جامع و 16نشست علمی شامل سمپوزیوم، پانل و کارگاه برگزار می شود.

در این جلسه، زهرا مفاخر ، دبیر شورای سلامت صدا و سیما خواستار تدوین پروژه های مردمی در راستای تولید محتوا برای ارائه به برنامه سازان سازمان صدا و سیما به عنوان خروجی کنگره برای مردم و در راستای ارتقائ مهارت شد.

همچنین دکتر عباسعلی عباسی، به نمایندگی از اداره کل سلامت شهرداری در این جلسه حضور داشت و ضمن یادآوری اقدامات شهرداری در این حوزه و کانونهای فعال در حال حاضر، جهت شرکت در برنامه های مردمی اعلام آمادگی کرد.

با توجه به برگزاری کنگره در سالنهای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، کمیته اجرایی کنگره درصدد است اینبار با همکاری کانون و سایر نهادهای موثر نظیر صدا و سیما، شهرداری تهران و وزارت اموزش و پرورش، برنامه های فرهنگی متنوعی را با هدف ارتقای آگاهی مردم به ویژه گروه کودک و نوجوان در خصوص مقوله چاقی و خطرات آن انجام دهد

 

انتهای پیام/


١٠:١٩ - سه شنبه ٢٧ فروردين ١٣٩٨    /    عدد : ٧٦٥٦١    /    تعداد نمایش : ٢١٩