صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

رشد 58 پله ای دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در نظام رتبه بندی سایماگو

دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در رتبه  بندی سایماگو با رشد 58 پله ای نسبت به سال 2018، بین شش هزار و 459 دانشگاه در دنیا، رتبه 569 را کسب کرد.


به گزارش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، این نظام رتبه بندی همه ساله حدود شش هزار دانشگاه و موسسه پژوهشی برتر دنیا را در بخش پژوهش و نوآوری بر اساس پایگاه اسکوپوس ارزیابی و رتبه  بندی می کند.

شاخص های مورد استفاده در این نظام شامل برون داد پژوهش (تعداد مدارک علمی تولید شده در پایگاه اسکوپوس)، همکاری های بین المللی( مقالات مشترک با مراکز بین المللی) کیفیت تولیدات علمی، برتری( مقالات دانشگاه که جز 10 درصد اول حوزه موضوعی خود هستند)، رهبری علمی( مقالاتی که نویسنده مسئول دانشگاه باشد)، استعدادهای علمی( تعداد نویسندگان مقاله در یک بازه زمانی خاص) و دانش نوآورانه که شامل تولیدات علمی که در پنت ها به آن استناد شده، است.

در میان دانشگاه های کشور نیز دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی رتبه دوم علوم پزشکی را اخذ کرده و در رتبه بندی کلی دانشگاه ها بعد از دانشگاه علوم پزشکی تهران و دانشگاه تهران، رتبه سوم را کسب کرده است که از این نظر برای اولین بار این رتبه کسب شده و نشانگر رشد کمی و کیفی پژوهشی است.

انتهای پیام/


١٤:٣٦ - چهارشنبه ٢٨ فروردين ١٣٩٨    /    عدد : ٧٦٦٣٥    /    تعداد نمایش : ٤٧٠