صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

پیام تبریک رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به مناسبت هفته سلامت

پیام تبریک رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به مناسبت هفته سلامت

دکتر محمد آقاجانی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در پیامی فرا رسیدن هفته سلامت را تبریک گفت.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، در متن این پیام آمده است:

«یکم تا هفتم اردیبهشت ماه که با عنوان هفته سلامت نام گذاری شده، فرصت مغتنمی است تا با بیان اهمیت و جایگاه بسیار مهم و سهم سلامت در تحقق توسعه پایدار، توجه آحاد مردم و مجموعه نهادهای حاکمیتی را بر این موضوع مهم جلب نماییم.
کامل شدن زنجیره سلامت، نیازمند مشارکت مردم و همراهی مجموعه نهادهای حاکميتی و اجرايی است و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نيز به عنوان بخشی از نظام سلامت کشور، با به کارگیری تمامی ظرفیت های آموزشی، پژوهشی و درمانی خود در تلاش است تا با تدوین برنامه های جامع، در مسیر سلامت جامعه گام هایی استوار و محکم بردارد.
بدون شک وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به تنهایی قادر به انجام ماموریت های حوزه سلامت نیست، زیرا برای استوار نگاه داشتن ارکان مختلف سلامت، به همکاری بخش های مختلف نیاز است تا سلامت به یک الگوی موفق و نماد واقعی همکاری موثر بین بخشی برای تمام نهادهای کشور تبدیل شود.
مردم و سازمان های مردم نهاد یکی از حلقه های مستحکم در نظام سلامت کشور محسوب می شوند که بدون حضور موثر آن ها و تعامل با کارگزارن نظام سلامت اهداف عالی وزارت بهداشت به ثمر نخواهد نشست.
تغییر سبک زندگی با هدف کاهش ریسک فاکتورهای ابتلا به بیماری های مختلف یکی از مهم ترین آثار این همکاری و مشارکت است.
امروزه در حالی که بیماری های غیر واگیر جای خود را به بیماری واگیر داده اند، رژیم غذایی سالم، ورزش، مراجعه بموقع به مراکز بهداشتی و درمانی و مراقبت هایی از این قبیل، نقش بسزایی در جلوگیری از ابتلا به بیماری های غیر واگیر دارند و از این رو باید به نقش اثر گذار حوزه های بهداشتی و انجام ماموریت های پیشگیرانه توجه بیشتری شود و برای تحقق این ماموریت مهم و آگاهی بخشی عمومی نباید از ابزارهای نوین اطلاع رسانی و ارتباط موثر با آحاد مردم غافل شد.

دانشگاه به عنوان یک نهاد خدماتی و علمی تمام تلاش خود را به کار بسته است تا با استفاده از دو ابزار آموزش و پژوهش برای تربیت نیروهای متخصص و تولید و بهره گیری از روش های نوین درمانی، بتواند همسو با سیاست های وزارت بهداشت، کیفیت خدمت رسانی در عرصه بهداشت و درمان را ارتقا ببخشد.

نظام سلامت کشور ما در دهه های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تجربه بسیار درخشانی در کنترل بیماری های واگیر داشته است به طوری که در سازمان جهانی بهداشت، از اقدامات بهداشتی کشور در سالهای پس از انقلاب به عنوان یکی از الگوهای درخشان یاد شده است‌‌‌؛ از این رو امید است با سیاست گذاری های مناسب در حوزه سلامت و به کارگیری تمام ظرفیت های نهاد های مردمی و حاکمیتی در حوزه بیماری های غیر واگیر نیز این تجربه افتخارآمیز تکرار شود.

ضمن قدردانی از تلاشهای ارزنده تمام دست اندرکاران بخش سلامت کشور، آغاز هفته سلامت را تبریک می گویم و سعادت، سربلندی و توفیق روزافزون یکایک تلاشگران عرصه سلامت و تمامی اعضای خانواده بزرگ دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را خواستارم.

دکتر محمد آقاجانی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی»

انتهای پیام/


١٦:٢٨ - يکشنبه ١ ارديبهشت ١٣٩٨    /    عدد : ٧٦٧٤٣    /    تعداد نمایش : ٢٩٥