صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

ضرورت کالیبره کردن دستگاههای فشارسنج براي اندازه گیری دقیق فشار خون

رئیس گروه پیشگیری و کنترل بیماریهای غیرواگیر معاونت امور بهداشت دانشگاه در جلسه آموزشی- توجیهی بسیح ملی کنترل فشار خون بر لزوم کالیبراسیون فشارسنج ها برای اندازه گیری صحیح فشار خون تاکید کرد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به نقل از معاونت امور بهداشتی دانشگاه، جلسه آموزشی - توجیهی بسیج ملی کنترل فشار خونبا حضور 31 نفر از نمایندگان پزشکان شاغل در مراکز خدمات جامع سلامت تابعه برگزار شد.

 

 

 

در ابتدای این نشست که در سالن آموزش PHCمعاونت بهداشتی تشکیل شد، دکتر فربخشرئیس گروه پیشگیری و کنترل بیماریهای غیرواگیر معاونت امور بهداشتی دانشگاه ضمن بیان سخنانی به تشریح  اهداف کشوری، استانی و شهرستانی بسیج ملی کنترل فشار خون پرداخت.

 

دکتر فربخش در ادامه توضیحاتی درخصوص نحوه اجرای طرح ارایه کرد و با اشاره به انتظارات مربوطه پیرامون اجرای بهینه این طرح ملی بر لزوم کالیبره کردن دستگاههای فشارسنج برای دقت و صحت بیشتر در اندازه گیری فشار خون مراجعان تاکید کرد.

 

وی خاطرنشان کرد: این بسیج ملی با هدف افزایش آگاهی جامعه و همچنین غربالگری و  شناسایی زودرس بیماران مبتلا به پرفشاری خون، شروع به موقع مراقبت و درمان  انجام می شود. این برنامه از 27 اردیبهشت 98 به صورت سراسری در کشور آغاز شده است و تا 15 تیرماه ادامه خواهد یافت.

 

 دکتر فربخش در خاتمه گفت: پیش بینی می شود در این بسیج ملی، فشار خون 20 میلیون نفر از افراد بالای 30 سال اندازه گیری شود، 2 میلیون نفر با فشار خون بالا شناسایی و یک میلیون نفر نیز برای مراقبت و درمان به مراکز خدمات جامع سلامت معرفی شوند.

انتهای پیام/


١٢:١٠ - يکشنبه ٢٩ ارديبهشت ١٣٩٨    /    عدد : ٧٨٢٦٤    /    تعداد نمایش : ١٧٤