صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

حداقل 15 ایستگاه برای اندازه گیری فشار خون درشرق تهران راه اندازی می شود

کارشناس مسئول واحد پیشگیری و مبارزه با بیماریهای غیر واگیر مرکز بهداشت شرق تهران از احداث حداقل 15 ایستگاه برای اندازه گیری فشار خون درشرق تهران خبر داد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و به نقل از مرکز بهداشت شرق تهران دکتر لیدا غفاری در نشست هماهنگی مرکز بهداشت با شهرداری های مناطق شرق تهران اظهار کرد:  با توجه به شروع به کار طرح بسیج ملی کنترل فشار خون از ۲۷ اردیبهشت ماه تا 15 تیرماه در کل کشور و البته در مناطق شرق تهران، فشار خون تمامی مراجعه کنندگان به صورت رایگان اندازه گیری خواهد شد.

وی هدف از اجرای این طرح را شناسایی افراد مبتلا به فشار خون عنوان کرد و گفت: در این طرح حداقل  15 ایستگاه علاوه بر مراکز و پایگاه های خدمات جامع سلامت و تیم های سیار  ، برای سهولت دسترسی مردم جهت اندازه گیری فشار خون ایجاد خواهد شد.

دکتر فریدونفر  رئیس مرکز بهداشت نیز در این جلسه با بیان اینکه بیماری های قلبی عروقی مهمترین دلیل مرگ و میر در کشور محسوب می شوند، اظهار کرد: این بیماری ها به دلیل فشار خون بالا در افراد به وجود می آیند و همچنین فشار خون بالا علاوه بر بیماری های قلبی عروقی احتمال ابتلا به سکته های قلبی و مغزی را افزایش می دهد.

وی در ادامه با اشاره به این که ۴۰ درصد افراد دچار فشار خون بالا هستند و از بیماری خود اطلاعی ندارند، گفت: این طرح به افراد کمک می کند که ضمن اطلاع از میزان فشار خون خود با مضرات فشار خون بالا و بیماری هایی که ممکن است به علت فشار خون بالا دچارشوند، آشنا شوند.

انتهای پیام/


١٣:٤٧ - دوشنبه ٣٠ ارديبهشت ١٣٩٨    /    عدد : ٧٨٣٣٢    /    تعداد نمایش : ١٩٣